Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire sérül lelkileg egy...

Mennyire sérül lelkileg egy 2,5 éves gyermek, ha édesanyja nem tud mellette lenni a műtétjénél és utána sem a kórházban?

Figyelt kérdés

Mennyire gyűlöl meg?

Le kell menni Debrecenbe Budapestről koponyaműtétre a fiamnak, mert az Amerikai úton egyáltalán nem lehetünk vele.

Nincs kocsink.

Debrecenben vele lehet lenni egész nap, éjjel is, még az intenzíven is. 10 nap körülbelül.

7 hónapos korában már volt egy ilyen műtétje, elég véres, fájdalmas, szörnyű:(

Van egy 4 hónapos kislányunk, őmiatta nem tudok a kisfiam mellett lenni.

Mit gondoltok?

Mit fog érezni irántam?

Vagy az Amerikai útat választanátok? 2x 2 óra és oda be tudnék én is menni vagy Debrecen apukával egész nap, de nélkülem?


2011. jún. 21. 19:07
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Amikor született a kistestvére, az a 3 nap sem viselte meg a fiamat, pont látogatási tilalom volt, 1x ablakon keresztül látott minket akkor, örült, nevetett, de gond nélkül hazament apával, néha kérdezett, de nem sírt akkor utánam.

De félek, hogy most ennél a műtétnél a fájdalom és a sok idő miatt sírna utánam nagyon.

Nehéz helyzet, mert levonatozni egy csecsemővel, vinni mindent, ami kellhet neki, egy idegen helyen - háááát nem tudom, hogy a kislányom, akinek gyönyörű napirendje van és az sem mindegy, hogy melyik szobában készítem elő a fürdéshez, hát, hogy ő hogy viselné ezt az egészet, valamint, hogy amíg a kisfiammal lennék, addig a párom vigyázna rá, de vele nagyon kevés ideig van el és 2-3 óránként szoptatom is.

Annyira, de annyira nehéz ez az egész.

Éjjel én semmiképp nem tudok a kisfiammal lenni, nemtudom, hogy ha lemennék, akkor az a pár óra nem zavarná -e inkább még jobban meg.

3-4 nap intenzíven, vérátömlesztést is kap, majd a fizetős szobába felkerül és ott lesznek egy jó hetet. Ebből 3-4 nap a szemével nem fog látni, mert teljesen vizenyős lesz.

Nagyon okos kisfiú, nagyon félek, hogy hogy fogja viselni ezt az egészet:(

2011. jún. 21. 21:49
 12/22 anonim ***** válasza:

Én is mennék (kollégium, szállás). A kicsi hamarabb alkalmazkodik az új környezethez. De ha a fiam engem akarna, és nem tudnék legalább egy-két órát mellette lenni, akkor az jobban megviselne, mint hogy a kicsi épp nem a szokott helyén alszik...

Itt, vagy hasonló fórumokon biztos találsz olyan anyukát, aki szívesen segít neked, pl. kölcsönadja a már nem használt babakádat, vagy babakocsit arra a pár napra, hogy azokat ne kelljen cipelnetek. Én biztos minden követ megmozgatnék, hogy ott lehessek (akármi történhet, DE NE TÖRTÉNJEN, sosem bocsájtanám meg magamnak, ha nem lennék a közelben).


De persze te ismered a fiadat. Ha úgy érzed, hogy apa elég lesz neki, vagy ha hazaengedik és nem hozzád fog szaladni, hanem apához, és ezt el tudod fogadni, akkor ne menj.

2011. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
a debreceni anyuka vagyok!!Hidd el ,hogy a pici 4 hónapos sokkal jobban fog igazodni az új helyzethez,mint a nagy,akinek fájdalmai vannak,és kórházban fekszik....
2011. jún. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%
Ne kifogásokat keress, hanem menj!!!Mi biztos együtt mennénk négyen.
2011. jún. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nem kifogásokat keresek, de a párom és az anyukám szerint is felesleges lemennem, mert úgysem tudok segíteni.

Én folyamatosan mondom, hogy én is megyek, de ők nem akarják.

Párom az anyagiakra is hivatkozik, mert az ő szállása 100 e ft a kórházban és nekem is ekörül lenne a 10 nap szerinte és, hogy ennyit nem ér szerinte.

Jó, mi?

2011. jún. 22. 08:25
 16/22 anonim ***** válasza:
52%
Megér,nemér????Ha van rá keret,akkor ez nem lehet kérdés!!!!
2011. jún. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
52%

Háááááááát ne haragudj, de ebben az esetben én tuti nem tudnám otthagyni a fiam, pláne egy ilyen komoly helyzetben. Már bocsi, de a kicsit nem hagyhatod magára pár órára apával ? de a nagyot ilyen helyzetbe 1 hétre egyedül hagynád. Ezt én tuti nem tudnám megtenni. Mennék, és megoldanám a dolgokat, lefejt tejcsi , és máris hosszabb időt tudsz a nagyobbal lenni.Vagy ha egyszer kap tápit nem lesz baja. Ez azért lényegesen másabb, mint a kicsi születése, itt beteg lesz, fájdalmai lesznek, és az anya, az az anya. Persze apa is jó, de ő szerinted ebből mit gondolna. Ha sírna utánad nem szakadna meg a szíved? Biztosan van ismerős aki le tud titeket vinni kocsival, vagy béreltek kisbuszt, vagy mit tudom én. Tényleg keresnél olyan ismerőst akinek van pár napra kölcsön babakocsi, kiskád, kiságy vagy itt kérnék segítséget. Akkor lényegesen kevesebb mindent kell vinni. ebben az esteben nem a kényelem a lényeg!

NEm ragozom tovább.

2011. jún. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem vagy az apuka legyen vele egész nap Debrecenben, vagy harcoljátok ki az Amerikai úton, hogy bent lehessetek. A törvény szerint bent lehettek, kik ők hogy ennek ellentmondjanak?

De egy szülő mindig legyen vele, enélkül hatalmas trauma lenne neki. Az apa épp olyan fontos mint az anya, egyenrangú szülők vagytok, tehát ha ő bent van vele az épp olyan jó, mint ha te maradnál vele. Viszont szoptatni csak te tudsz, én maradnék a kicsivel. Egyáltalán nem fog megutálni, neked se legyen lelkiismeret furdalásod, mert attól, hogy nem te, hanem az apukája van vele még nem hagytátok cserben!

2011. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Szia, remélem azóta minden rendben!

Nálunk is hasonló a helyzet, most 2,5 éves a kisfiam, dec elején megyünk Debrecenbe a második műtétre koponyadeformitással. Pedig BP közelebb lett volna, mert mi Szombathelyiek vagyunk. De ott nem lehetünk mellette. VAn másik két testvére is.

Végülis hogy oldotátok meg? Mikor nekünk az első műtét volt, 4 hónaposak voltak a picik (ikrek) és zókszó nélkül felvették a testvért is, pedig neki nem volt semmi baja. NAgyon félek a második műtéttől, az is olyan szörnyű, mint az első? Mennyi ideig voltatok másodszorra?

Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, csak már nagyon izgulok.

2011. nov. 30. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező!Végül hogyan döntöttetek?A műtét is rendben zajlott?
2011. dec. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!