Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A te 2,5 évesed se eszik...

A te 2,5 évesed se eszik egész délelőtt semmit?

Figyelt kérdés
Az enyém iszik reggel 3 dl tejet, és mostanában (két-három hete) egy falat semmit se lehet beletuszkolni ebédig :( De szó szerint semmit. Teát és vizet iszik. Ebédből csipeget, és inkább vacsorára eszik viszonylag normálisan. Nassit nem kap. Normális ez?
2011. jún. 23. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is hasonló a helyzet.

A lányom csak 1,5-2 dl kakaót iszik reggel,de utána ebédig szinte semmi.Pár falat a reggeliből,és ennyi.Ebéd az jobban megy ,de ő is inkább a vacsit szereti,olyankor csak nézek,hogy mennyit eszik.

Szerintem nem kell aggódni,nem a szemünk láttára fognak éhen halni.Tudják ők hogy mennyi kell nekik.

2011. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is egy nagy pohár kakaóval indul a nap, utána már csak úgy tudom evésre bírni, ha a játszótérre leviszek neki csíkokra vágott sajtot, almadarabokat,stb. A többi anyuka is hoz ezt-azt, az nagyon izgalmas neki, hogy mit kap a többiektől. A fiam is inkább estefelé eszik nagyobb adagot. Nagyon szép, arányos testű gyerek, így nem aggódom.
2011. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Enyém kb 1 éve ezt csinálja.

Reggel 2-3 deci kakaó, aztán délben pár falat, majd este, ha apa hazajön, akkor viszonylag normálisan eszik, de igazából az is csak pár falat.

Nem nasizik. Csak vizet iszik (néha almalevet).

Nem eszik gyümölcsöt sem.

Én már megszoktam, hogy ilyen.

Nem sovány, sőt elég jól néz ki, nem is értem, hogy nem fogyott még le.

14,5 kiló 97 cm, 2,5 éves.

2011. jún. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi lányok! :) Utolsó válaszoló, az én lányom is pont ekkora! 14,5 kg (néha 15 is van), és 97 cm. :)
2011. jún. 23. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém mindig is ezt csinálta, délelőtt semmi szilárd, de ő ebédre evett, aztán volt, hogy másnap ebédig megint semmi szilárd. Kisbaba korában mindent megevett és minden mennyiségben. Ráadásul kábé három napos ciklusokban eszik és nem eszik. Most épp második napja eszik, de ilyenkor is nagyon válogat, pedig mindig olyat főzök, amit feltehetőleg nagyjából szeret.


De nem aggódom, egyrészt attól semmi nem lesz jobb, másrészt a súlya és a magassága pont átlag (28 hós, 89 cm, 12,5 kg), harmadrészt meg örülök, hogy legalább iszik, régebben még inni se ivott. Asszem akkoriban fotoszintetizált.

2011. jún. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

:)))


Megnyugtattatok, köszi! :)


Ma ebédre evett egy fél adag főzeléket husival (reggeli tej óta semmit!!), majd vacsira semmit, hanem fél túrós sütit (picikét) és megint tejet.... Tényleg nem tudom mitől 15 kg :)

2011. jún. 23. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!