Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy 7 éves lányom, és...

Van egy 7 éves lányom, és most várom a második gyermekemet, a kislányomon már most látom a féltékenység jeleit. Hogyan tudom megoldani, hogy a picikével való sok teendő miatt az ő kis lelkét ne bántsam meg?

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Nincs gyerkőcöm még,barátnőmnek viszont kát kislánya van.Ő csajos napokat tart a nagyobbal,tehát van nap amikor csak a nagyobbal foglalkozik,játszanak,fagyiznak és hasonlók,addig a picit lepasszolja a nénjének:)
2009. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kisfiam 7 és fél éves volt, amikor megszületett kistesó, aki ráadásul koraszülött volt és 7 hétig jártam hozzá a kórházba.

Bizonyára szerencsés vagyok,mert a nagyfiam soha nem féltékenykedetta kicsire, aki most 7 hónapos, és imádják egymást. Igazából nem tudom, hogy nálunk ez miért alakult így, talán azért, mert már nagyon vágyott egy kistesóra.

Én azt gondolom, hogy semmiképpen sem fogod megbántani a nagyot azzal, hogy a picivel többet foglalkozol az első időben. Ez az élet rendje, hogy a pici babára sok időt kell szánni. De be tudod vonni szinte mindenbe, hiszen már nagylány, segíthet pelenkázni, kiválasztani a ruháját, a fürdetésen ott lehet, énekelhet neki, együtt ringathatjátok, veled lehet, amikor szoptatod, én így csináltam a fiúkkal. Sokszor elmondom nekik, hogy mennyire szeretem őket, megdicsérem a nagyot, hogy milyen ügyes, milyen jó tesó és mennyire jó a kicsinek,hogy ilyen okos és melegszívű tesókája van, aki majd annyi mindent megtanít neki.

Arra odafigyelek, hogy ne használjam ki a nagyot, néha megkérem, hogy pár percig figyeljen rá oda, de semmi több, nem kell a babakocsiban tologatnia, pesztrálnia. Én nem szervezek külön programot a nagynak, és nem passzolom le a kicsit. Az életünk úgy zajlik,mint eddig, egy anya szeretete és figyelme a gyerekei iránt határtalan, a megoldás egyszerűbb lesz, mint gondolod. Ne görcsölj előre!

Minden jót kívánok.

2009. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 4 gyerek van és a nagyok között a korkülönbség 3 és 2,5 év. Próbáld meg mindenbe bevonni a lányodat már most is, amikor várjátok a babát. Mesélj neki arról sokat, hogy milyen volt, amikor ő volt pici. Nézegessetek együtt róla készült fényképeket, esetleg közben mesélhetsz arról, milyen volt, amikor őt vártátok. Pici kori sztorikat is mesélhetsz neki. Őt is vonjátok be a készülődésbe, mondhasson véleményt a kicsi nevéről, akár a vásárlásokra is magatokkal vihetitek (nem kell mindig ott lennie) esetleg ő is kapjon ilyenkor valami apróságot, ne csak a baba. Kérjétek ki a véleményét a baba helyének kialakításáról (persze szépen terelgetve, hogy tényleg megfelelő legyen a picinek). Ha be kell menned a kórházba, előtte készíts össze apró ajándékokat a nagy lányodnak, amiket a látogatások alatt odaadhatsz neki a pici nevében. Esetleg ő is rajzolhat otthon a babának... persze, csak ha kedve lesz hozzá. Ha hazaviszitek a babát, jó, ha ő is megy érte, de ha nem megoldható, akkor se nagy baj. Amikor már otthon lesztek, igyekezz bevonni a baba körüli teendőkbe (adjon tiszta pelenkát, törlőkendőt stb) mindenért dicsérd meg. Ha szoptatod a picit, engedd, hogy ő is hozzád bújjon. Add a picit a kezébe, persze úgy, hogy te ott vagy mellettük. Magyarázd el neki, hogyan kell megfogni a picit. Esetleg a fürdetésben is segíthet... Ha látogatók érkeznek, kérd meg őket, hogy először a naggyal foglalkozzanak és csak utána a picikével. És a legfontosabb, hogy minden apróságért dicsérd meg. Arra azonban figyelj, hogy ne állítsd szembe a dicséret közben a kicsivel, mert az csak rivalizáláshoz vezet. Próbálj néha időt szakítani arra is, hogy fél, 1 órát néha csak kettesben legyetek, ez az idő legyen csakis a tiétek, amit senki se zavarhat meg. Most ennyi jutott eszembe, de biztosan kapsz még ötleteket. Nálunk most a pici születésekor már nem volt szükségünk ezekre a praktikákra, mert a 3. gyerekem és ő között 10 év a különbség. Minden jót! Boldog babavárást! Sok sikert!
2009. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitségeket,tényleg hasznos tanácsokat kaptam,az apró ajándékok a kórházban szuper ötlet!köszi mindenkinek,és csupa jót nektek!
2009. márc. 27. 15:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 8 évvel fiatalabb öcsém van, nálunk nem volt gond ezzel. Rettenetesen vártam, sokat segítettem, imádtam dajkálni. Próbálkozz szerintem is azzal, hogy ahol csak lehet és kedve van, ott be kell őt is vonni. Dícsérd meg, ha ügyes, és ha nem megy túl simán az alkalmazkodás, akkor próbálkozz azzal, hogy tölts vele kettesben több időt, ha lehet. Vagy legyen olyan idő, amikor csak vele foglalkozol (pl. esti mesélés, beszélgetés lefekvés előtt, ilyenkor bízd apára a picit és csak a nagyra figyelj). Remélem zökkenőmentes lesz a dolog. Az enyémek között csak 22 és fél hónap van, a lányom szerencsére nem volt féltékeny, sokat segített nekem. Most meg nyúzzák egymást örökké (néha két pecig imádják is egymást, aztán újra a civakodás jön, a fiam okt. volt 2, a lányom dec. volt 4 éves).

Sok sikert!

2009. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!