Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvéri féltékenység a kis...

Testvéri féltékenység a kis korkülönbség miatt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy 26 és egy 6 hónapos kislányom. A nagyobbik mindig is "két emberes" gyerek volt, egy percig nem marad el magában, nem képes (vagy nem akar) egyedül játszani, egyfolytában a teljes figyelmet követeli ki magának. Nagyon öntudatos gyerek. A kicsi megérkeztével minden csak rosszabb lett. Azután, hogy a kicsit kell altatnom/etetnem (ami közben lehetetlen hogy őt is bevonjam vagy foglalkozzak vele,) döbbenetes módon viselkedik. Rúg, csíp, harap, kikarmolja a kezemet véresre, ellenséges velem, és direkt olyanokat csinál amit nem szabad. És csak velem csinálja ezt, apjával nem. Mert ő nem etet/altat rendszeresen csak néha.

Mikor lesz ennek vége? Mit tegyek? Nagyon fáj már lelkileg amit csinál. Pont emiatt muszáj bölcsibe is járatni amióta megvan a kicsi, mert nem bírok velük egyedül. Persze emiatt még féltékenyebb hisz tudja hogy azalatt itthon vagyok a kicsivel egyedül. Már görcsben van a gyomrom ha a nagyobbal kell valamit csinálni mondjuk tisztába tenni, mert összerugdossa a hasamat közben.


2011. nov. 9. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, ez kizárólag féltékenység. Nem tudja elviselni a lányod, a kis betolakodót.

Valahol azt olvastam, hogy egy gyerek számára a testvér érkezése olyan, mint számodra lenne az az érzés, ha a férjed vinne haza egy másik nőt, és közölné, hogy veletek fog lakni, őt is szereti, ő is ugyanolyan fontos mint Te. Szeresd meg Te is, és a férjeddel maradjon minden a régiben.

Ezt felnőttként se lehet megérteni, így egy két éveskétől még inkább nem lehet elvárni.

Szerintem nem jó ötlet a bölcsi, vedd kis, vidd haza, inkább kérj segítséget, és légy nagyon-nagyon türelmes.

Borzasztóan nehéz ilyenkor a kicsiknek.

A fiaim közt is ilyen kicsi a korkülönbség, nálunk a féltékenység abban nyilvánult meg, hogy a nagyobbik fiam fél évig nem beszélt velem. Nem hagyta, hogy a közelébe menjek, meséljek stb.

Kitartás, türelem, és sok olyan pillanat, amit csak a naggyal csinálsz.

2011. nov. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden gyereknél más válik be. A bölcsit nem tartom jó ötletnek, még jobban fog utálkozni a kicsi, mert mellőzöd. Így is sok neki a testvér, hát még most azt érzi, hogy őt "félredobod" idegeneknek napközben...szerintem megviseli még jobban. Én otthon tartanám. Nekem 17 hónap van köztük, a nagyobbik üti-veri a kicsit mióta megszületett, és volt velem is hisztis elég sokáig. Most együtt kezdtek bölcsibe járni, és azóta szeretgeti, védi a kistesót. Ha nagyon nem megy, konzultálj egy gyermekpszichológussal.
2011. nov. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!