Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor lett szobatiszta a...

Mikor lett szobatiszta a gyermeketek?

Figyelt kérdés
Az enyém 2 éves múlt, de akármennyire is "erőltetném" , (elsősorban külső nyomás miatt) nem hajlandó. A bilit úgy kerüli, mintha mumus lenne. Van valami praktika, ötlet?
2011. jún. 30. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Enyém pontosan egy hónapja szobatiszta, hajszálpontosan 2,5 éves volt, mikor kezdtük, és gyakrolatilag 2 teljes nap alatt lett szobatiszta nappalra (déli alváshoz is).


2 évesen nekünk se sikerült, egyszerűen nem maradt rajta a bilin. Most meg már a nagy wc-be végzi a dolgát szűkítő nélkül :) Első egy hétben bilizett.


Sztem még várj vele.

2011. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mi sohasem biliztettük, nem erőltettük. télen a 2 éves szülinapja után szólt, hogy neki pisilni kell (pelus volt rajta) wc szűkítőnk volt, ráültettem és pisilt. mondhatom, hogy teljesen magától lett szobatiszta, azóta 2 baleset volt összesen.

éjszakára még pelusos, mert hol szól, hol nem. megérik majd magától rá, ne erőltessétek szerintem.

2011. jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1.fiam 2 évesen(minden erőltetés,ráhatás nélkül)

2. fiam 3 évesen(szintén erőltetés nélkül,ő kérte,hogy vegyük le a pelenkát)

Én azt a tanácsot tudom adni,hogy TÜRELEM,és NE engedj(én se hagytam cseszegetni a gyerekeket a pelenka,meg szobatisztaság miatt) semmiféle külső nyomásnak!

2011. jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze,hogy kerüli a bilit,hisz érzi a "külső nyomást"!

Várj még ezzel! Bár az én lányaim relatíve korán lettek szobatiszták,de semmivel nem erőltettem! mégis azt írom,hogy ráér még a gyerkőcöd a szobatisztasággal! Mire oviba kerül,addigra legyen szobatiszta,de addig még özön idő van! Ne erőltesd!

Kedvet csinálhatsz hozzá,de erőltetni nem szabad!!

2011. jún. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Csak az a bajom, (pont a 3. hsz rávilágított erre), hogy mindkét nagymama "fújja", hogy 2 évesen már szobatisztaságra nevelték a kicsiket és ment is a dolog. Olyan, minta ÉN lennék a lusta, pedig volt hogy már a plüssállatokat is megbiliztettük , de ő nem akart ráülni:):S

Én türelmes vagyok/lennék vele, mert mindenütt ezt olvasom, hogy őneki kell jeleznie a dolgot, nem fordítva.

2011. jún. 30. 16:20
 6/7 anonim ***** válasza:
1 gyermekem, kisfiú aki 2 éves és 4 hónapos volt mire teljesen szobatiszta lett. Emlékszem 1 padlószőnyegembe került. :-) 2.lány ,aki látva bratyóját hamar megtanulta tőle,1éves és 5 hónapos volt amikor telesen szobatiszta lett!A 3. gyermek aki kislány most 14 hónapos még csak hallani sem akar a biliről, fél tőle ugy hogy még csak ismerkedünk vele. De nem szabad erőltetni az fontos!!!Majd megy az szépen , lassan........ :-)
2011. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Le lehet pontozni... de

mikor már 8 hónaposan stabilan ült, rátettük bilire. Azt kb. két-három nap használtuk, majd wc szűkítőt vettünk.

Azóta, ha kaka van, mindig ott végezzük!

Hülyeség! hogy én azt lesném, mikor akar kakálni. Egy anya tudja, és látja, hogy mikor kell kakálnia a gyereknek. (Elsősorban azért döntöttem wc mellett, mert ha bement a kaka a pellusba, hiába azonnal kivettem, a puncijába mindig belement.)

Most 15 hónapos és mutatja a pellusát, ha wc-re kell mennie, és néha azt is mondja, hogy kaka, vagy "pis" pisi.

Nem próbáltam még ki, hogy pellus nélkül legyen napközben. Nem tudom mikor kellene elkezdeni. Szerintetek itt van az ideje? vagy várjak még?

2012. nov. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!