Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor lett szobatiszta a...

Mikor lett szobatiszta a gyermeketek?

Figyelt kérdés

Leirnátok h mikor lett szobatiszta a gyermeketek? és h hogy alakult ki nálla? milyen modszert alkalmaztál? és h fiu vagy lány a gyermek.

köszi a válszokat előre is.


2010. júl. 16. 12:28
1 2
 1/13 szikra veronika ***** válasza:
21 hónapos volt a fiam amikor egyik napról a másikra kérte hogy vegyük le a pelust mert pisilnia kell. Szépen odament a bilihez és ráült. Onnantól kezdve a déli alváshoz sem kell neki pelenka.
2010. júl. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20 HÓNAPOSAN, KISLÁNY.EGYSZERŰEN LEVETTEM A PELUST RÓLA PÁR NAPIG NEM MENT NEKI UTÁNNA RÁ ÉRZETT ÉS MINDEN OKÉ LETT.
2010. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4 nappal a 2. szülinapja után reggel közölte, hogy a kislányom, hogy ne adjak rá pelust. Azóta teljesen szobatiszta, sőt még éjszakára is és nem volt egyetlen "balesetünk" sem! :-)
2010. júl. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
20 hónaposan egyszerűen nem volt hajlnadó engedni,hogy pelust adjak rá.Sőt,volt olyan,hogy adni akartam rá,ő meg megfogta,berohant a fürdőbe,és beledobta a WC-be,közbe meg azt kiabálta,hogy nem kell pelus.Onnantól nincs rajta.Eleinte még bepisilt,de fokozatosan megtanult előre szólni.Már két három órás utra sem kap pelust,sőt busszal is simán el tudonk menni vele pelenka nélkül,mert nem pisil be.Éjjelre még kap,mert nagyon sokat szopizik még éjjel is,ezért nem tudja megúszni szárazon az éjjelt,mert sokat kell pisilnie.De majd ha leszokik a szopiról valamikor,akkor tuti,hogy nem pisil be éjjel sem,mert vmelyik nap nem aludt,úgy kifáradt estére,hogy nem is kelt fel szopizni egyszer se,és nem is pisilt be.Mikor felkelt meg ment a bilihez.Most 22 hónapos
2010. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
ja,utolsó vagyok amikor elhagyta a nappali pelust,akkor lett szobatiszta a nappali alvás közben is.Minden jót.Amugy miért kérdezed?
2010. júl. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Megint én vagyok. :S bocsi,az telfelejtettem leirni,hogy kislány.
2010. júl. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam 26 hónapos volt, amikor lemondott a pelusról, s szól, hogy pisi. Addig, amíg nem szólt, nem erőltettem, tudtam, hogy el fog jönni ez az idő. (Bár a rokonok szerint már egyévesen is szobatiszta lehet a gyerek, csak az anya lustaságán múlik) :-)

Viszont azóta sem éjjel sem nappal nem kell neki a pelus. Néha, amikor belefeledkezik a játékba, szólni kell neki, hogy üljön rá a bilire, illetve ha megyünk valahová akkor is szólunk neki, hogy muszáj. S persze tudja, hogy milyen ügyes, az elején rögtön hívtuk apát, mamát (meg mikor kit), hogy elújságolja, éppen mit, mennyit tett a bilibe. Szerencsére a rokonság rögtön vevő volt erre, s mindenkitől mindig dicséretet kapott. Nem tudom, mire vagy még kíváncsi... Ha kell még bővebb válasz, írhatsz privit. A tiéd milyen idős? Fiú, lány?

2010. júl. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

23 hónaposan kezdtük el, ahogy jött a jó idő levettük róla a pelust. 3-4 napig voltak balesetek, lepisilte a szőnyeget meg ilyenek. Amikor levettük róla, aznap nem kakált, másnap a szőnyegre, 3. nap már a bilibe, azóta is és nem volt egyszer sem baleset. 3 hétig csak alváshoz kapott pelust és ha hosszabb időre mentünk valahova. 3 hét után már csak éjszaka adtunk rá. Valahogy alakulnak ezek a dolgok maguktól is, mert aggódva kezdtem a dologhoz, de meglepetésemre az első pár nap kivételével, sem a délutáni alvásnál, sem séta, bolt vagy máshol, sosem pisilt be. Aztán a sok reggeli száraz pelus után már éjszaka sem adtunk rá. Most 25 hónapos, egyáltalán nem használunk pelust, nincs is itthon. Szól, ha pisi/kaki és minden alvás illetve indulás előtt ráültetem a bilire vagy a WC-re (merthogy közben oda is felkérezkedik néha), így jól alakultak a dolgok:) Szerintem az a legfontosabb, hogy ne legyen nyűg ez a dolog és ő is akarja.

2010. júl. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

azért érdelekt a kérdés, mert a fiam aki 27hós, nem hajlando letenni a pelust. vagyis van pelus nélkül, de nem szol ha van pisi. kaki nincs csak pelusba. a bili nem érdekli egyáltalán hiába van kirakva és mondom is neki h oda kell végezni a dolgokat. volt egy idő h szépen szolt ha volt kaki a pelusban de most még az sem megy. valamiért nem szol. ha beszélek vele erről akkor mindig mondja h nem nem. nemtudom milyen modszert kellene kitalálnom. kiprobáltam már mindent amit hallottam. most ott tartunk h kinn a udvaron nincs pelus, éjjelre meg ha megyünk valahova akkor van. meg ha délben bemegyünk a nagy meleg elől akkor kéri vissza a pelust és akor van kaki, de nem szol, pedig magyarázom neki h szoljon és akkor megyünk a wcre - mert ott szokott tronolni, de nincs bele semmi :S


nemtudom lehet nem érett még a dologra? mondjuk koraszülött colt, de ez nemtudom menyire befolyásolja ezt a dolgot. (szerintem semennyire nem kéne).


várok még válaszokat esetleg ötleteket. köszönöm.

ja és fiu - de lehet h irtam .

2010. júl. 17. 09:47
 10/13 anonim ***** válasza:

09:04-es vagyok, elfelejtettem írni, hogy szintén fiam van.

Megmondom őszintén a sok olvasástól és információ miatt, nehezen és félve kezdtem hozzá a leszoktatáshoz, talán ezért is vártam meg a jó időt, amikor a nagy melegben neki is jobban esik, ha nincs rajta pelus. Előtte már rég megvettük a bilit (sima, semmi extra), a fürdőszobában tartottuk, hogy lássa néha, de nem foglalkozott vele.

Aztán, hogy levettük róla a pelust, mondtuk neki, hogy dejó!, most biztosan jobban érzed magad, meg ilyenek...

Valahogy nem kellett erőltetni a bilit, bár minden egyes pisi,kaki után tapsoltunk és örültünk (viccesek lehettünk:)). Fogalmam sincs mit múlik a dolog, de biztosan nem erőltettem egy percet sem. Próbáltunk természetesen kezelni a dolgot, bár eleinte mintha szégyellte volna a kakit. Lehajtott fejjel, mintha titkolni akarná, hogy kaki van a biliben... Érdekes volt, viszont sosem kérte a pelust.

Arra viszont ügyeltem, hogy mindent mindig úgyanúgy csináljunk, tehát olyan nincs, hogy egyszer van pelus, aztán nincs. Ettől csak összezavarodik. Próbáld meg, hogy nem adsz rá nappal, találj ki valamit, mért nincs pelus, előbb-utóbb csak ráérez (gondolom).

Valami csak lehet az érettségben is, más okot nem tudok a különbözőségekre.

Kitartás és sok sikert!

2010. júl. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!