Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérveszekedés. Ti hogy...

Testvérveszekedés. Ti hogy oldjátok meg a feszültséget, az állandó testvérharcot?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 évesem és egy 4 évesem. Mindenen összevesznek. Még azon is, amiből több egyforma van. Ez így még OK, mondhatnánk, hisz gyerekek. De ez állandóan így van. Alig marad pár perc nyugodt együttjátszásra. Természetesen, ha épp foglalkozom velük, akkor nincs ez, mert elkerüljük ezeket a konfliktushelyzeteket. Dehát más dolgom is van, amikor körülöttem vannak ugyan, de együtt vagy külön kellene eljátszaniuk. Ahhoz, hogy lekössem őket hosszabb távra valamilyen feladattal, még kicsik.

Kérdésem az, hogy ti szülőként hogy reagáljátok ezt le? Hagyjátok, had küzdjenek meg, vagy beleszóltok, s próbáltok igazságot tenni?

Melyik a jobb? Én sokszor tanácstalan vagyok.

Néha a szép elmagyarázás segít, de ez tart a köv. 5 percig, amikoris mást találnak veszekedés tárgyául. Van, hogy rájuk hagyom, akkor meg verekedéssé fajul a dolog, s félő valóban kárt tudnak tenni egymásban, így mégis közbeszólok. Most kezdődik még csak a nyár, az ovódának vége, de komolyan félek tőle, hogy fogják egymást elviselni a kicsik. Na persze, és mi őket, ha ez így megy tovább.

Ti hogy oldjátok meg ezt a problémát? Vannak jó tippjeitek?

Okoskodó, mindenbenszuperanyukák kíméljenek. Ha lehet, jószándékú válaszokat várok.

Köszönettel.


2011. jún. 30. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Enyémekkel sem lehetett mit kezdeni (egy lány egy fiú, két év korkülönbséggel). Kb. kiskamaszok voltak, mikor abbahagyták. :) De az öcséméké kisiskolás korukban hagytak fel az örökös egymás öldöklésével. Szóval lehet, te szerencsésebb leszel! :)
2011. jún. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne akarj mindig igazságot tenni! Meg kell tanulniuk osztozni. Ez eleinte sokszor hangzavarral jár, de hamar megtanulják.

Azt írod, kicsik még a feladatokhoz... pedig annyira azért nem. Segíthetnek a portörölgetésben, a mosogatógép kipakolásában (persze, nem a törékeny edényeknél vagy a szúrós, éles dolgoknál), teregetésben, mosógépbe való be-kipakolásban, ágyazásban... Szóval sok mindenben, akár a főzés előkészítésében (bab válogatása, zöldség pucolása hámozóval, borsófejtés /a kicsinek kicsit besegítesz, hogy megkezded a hüvelyt.../is. Igaz, lassabb lesz a munka, de megéri... Utána meg bezsebelhetik a sok-sok dicséretet... nem mellesleg addig se veszekszenek :)

2011. jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyelmeztesd őket, hogy ha nm hagyják abba a veszekedést, akkor kénytelen leszel elvenni a veszekedés tárgyát. Ha tovább gyűrik egymást, akkor tényleg vedd el és egy idő tedd el a szemük elől. Magyarázd el, hogy ez nem büntetés, ez azét szükséges, mert nem tudnak vele szépen ,együtt játszani. Ha ezt pár alakalommal megcsinálod, akkor már elég lesz szólni és kezdik is a "kiggyzést". Nálunk beválik. 9, 5, 2,5 és 1 évesek a gyerekeim.

Jó szándékú szuperanyu : )

2011. jún. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányaim is pont ekkorák:)

Kíváncsian várom én is a válaszokat:)

2011. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy 5 éves kislány és egy 14 hónapos kislányom van. Nálunk is ez van ! De veszekedés után a nagy mindíg bocsánatot kér és puszit ad! De néha én sem tudok mit kezdeni velük ha kettesben játszanak!
2011. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!