Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislánynak szülinapjára...

5 éves kislánynak szülinapjára milyen kisállatot javasoltok?

Figyelt kérdés
Én tengeri malacra gondoltam mert van itthon egy kalitka, márcsak forgács kéne. De a párom azt mondja hogy nem jó mert egész nap vele lenne.. igaz ez hülyeség?
2011. júl. 3. 14:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Butaság amit a párod mond, mert minden csoda 3 napig tart. Nyugodtan vehettek neki tengeri malacot, örülni fog neki.
2011. júl. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

5 éves kislány. Mennyire érti már meg, hogy ne nyüstölje egyfolytában azt az állatot, főleg még nem szelíd? Mert az állat még nincs megszelídítve / szocializálva simán megharaphatja, megmarhatja vagy bármi. Még utána is, de addig meg pláne.

Én még nem vagyok anyuka, de egy öt évesnek még nem vagyok benne biztos, hogy vennék bármilyen állatot is.

Azt, hogy egész nap vele lenne azt nem hiszem, bár ti ismeritek a lányotokat.

2011. júl. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Én a törpenyulat javasolnám.Szobatisztaságra lehet nevelni,figyel a nevére ha szólunk neki,és nagyon aranyos.

Nekem a gyerekeim megtanulták,hogy nekik kell a nyusziról gondoskodni,etetni,itatni,takarítani,játszani vele,de ők már nagyobbak 7 és 10 évesek.

A tengeri malacot én nem igazából ismerem,ezért nem tudok véleményt írni róla!

Majd légyszi írd meg mit választottatok! :)

2011. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

3 napig el se fog mellőle mozdulni, mindegy milyen állatot kap.

Aztán megszűnik az újdonság varázsa, és neked kell noszogatni, hogy picit foglalkozzon vele.



Mindenképp vedd figyelembe, hogy az állatka csak névleg lesz a gyereké, de a tisztítása és etetése, de -ami fontosabb- a megszelídítése és a babusgatása is a te feladatod lesz nagyrészt.

Ha te szereted a tengeri malacokat, és szívesen eltutujgatsz este tévézésközben egyet, akkor hajrá!


Nem vadak, nem igényesek túlságosan, lehet fogni, strapabíró kis lények, és kézhez is lehet szoktatni. Kisgyereknek jó választás.

2011. júl. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A madár is jó szerintem, papagáj vagy pinty. Kalitkába azt is beteheted és forgács sem kell! :)
2011. júl. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Talán ékszerteknőst vennék, vagy akváriumot telepítenék. Az akvárium a lakás dísze is, miután a kislány "ráun".
2011. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hamar rá fog unni, arra készülj fel. ÍGy én valami gyorsan takaríthatót, tengerimalacot. Ékszerteknőst semmiképp, az nem a gyors tisztításos kategória... Volt, így tudom. :)
2011. júl. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egek, ekkora gyereknek semmiféle állatot nem szabadna ajándékozni.
2011. júl. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ráér még, hogy bármilyen állatkát vegyetek. Valószínű, hogy hamar ráun, és majd neked kell vele foglalkozni (tapasztalat). :(
2011. júl. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
én inkább madarat-pinty, papagáj- javasolnék, rágcsálót ennyi idősen még semmiképp, mert nagyon érzékenyek (főleg a nyúl).
2011. júl. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!