Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislánynak szülinapjára...

5 éves kislánynak szülinapjára milyen kisállatot javasoltok?

Figyelt kérdés
Én tengeri malacra gondoltam mert van itthon egy kalitka, márcsak forgács kéne. De a párom azt mondja hogy nem jó mert egész nap vele lenne.. igaz ez hülyeség?
2011. júl. 3. 14:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vennék - kivéve, ha szeretitek az állatokat és nem gond, hogy rátok marad majd minden munka vele. A keresztfiam a 8. szülinapjára kapott nyuszit, pár hétig érdekes volt, nyüstölte folyton (ez sem jó szerintem, az állatnak főleg, és hát nem játékszernek veszitek..), azóta letojja. Nem gondozza, de még meg sem simogatja. Nem tudják még ilyen korban felfogni a felelős állattartást, az állat nem játékszer.
2011. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kis hullámos papagáj, ha fiatal hímet vesztek, azt lehet tanítai beszélni, (nekem volt gyerekkoromban, 6-8 mondatot is megtanult) ha kiengeded a lakásban repülni, a válladra száll, az ujjadon létráztathatod. Nagyon aranyosak, viszonylag igénytelenek. Ne tudom mekkora a kalitkátok, de remélem nem kicsi.
2011. júl. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem magadnak válassz állatot, mert úgyi s neked kell majd róla főként gondoskodnak mert ha meg is tanítod a gyereknek, akkor is felügyelned kell őt. Biztos vok benne h ő bárminek örülni fog, ezért olyat válassz ami neked tetszik.
2011. júl. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%
Viszont azzal nem értek egyet h ne vegyetek, szerintem fontos h megszokja h állatokkal van körülvéve és hogyan kell velük bánni. Attól csak jobb ember lesz.
2011. júl. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

De azt is vedd figyelembe, hogy minden állatnak idő kell még megszelídül és nyugodtan hozzá lehet nyúlni. Ő meg ugye rögtön az első napokban "támadná le" a szeretetével, maximálisan. Ez stresszes egy állatnak, és egy állat sem játékszer, legyen az kicsi, vagy nagy.

A hullámos papagáj pl. csíp, ami azért elég kellemetlen, egy gyereknek fájdalmas. Akár hónapokba is kerülhet mire annyira kézhez szoktatjátok, hogy megsimogathatja (óvatosan, mert törékeny kis állat), lépcsőztetheti a kezén stb.

Szóval ha még nem késő én igen meggondolnám, hogy mit, vagy hogy vegyek e egyáltalán már élő állatot neki. Ahhoz, hogy hozzászokjon (utolsó válaszoló válaszára gondolok) ráér még akár pár év múlva is az az állat. Mikor már kicsit felelősség teljesebb lesz.

2011. júl. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 baranyai boldizsár válasza:
hőrcsög
2012. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Talán egy kézhez szokott hullámos papagáj, vagy egérkék.
2012. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!