Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeptembertől ovis kislányom...

Szeptembertől ovis kislányom mellé novemberben érkezik a kitesó. Hogy csinálnátok? Nagyszülőkkel nem egy városban élünk. Apa reggeltől estig dolgozik (nem lesz szabadság, saját vállalkozás, nem tehetjük meg).

Figyelt kérdés
mama elakarja vinni a nagyot(3 vagy 5 nap,attól függ császár lesz -e, esély van rá).én nem szeretném se az oviból se otthonról kiszakítani majdnem 1hétre, meg apával is azért jó lenne ha találkozna napi szinten(hacsak este is).most mi legyen?én azt szeretném ,ha mama jönne hozzánk.de,ha ő köti az ebet a karóhoz?
2011. júl. 3. 20:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ja, szerintem valahogy szepen ertesd meg a mamaval, hogy ez a te/ti dontesetek. Vagy o megy hozzatok, vagy akkor majd megoldjatok. Ne o mondja meg mi a helyes, szerintem.
2011. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"hát igen, lehet utálni fogja az ovit és tényleg örülne neki,ha 1hétig nem menne, de akkor még rosszabb újra visszamennie,nem?

én ilyen előre gondolkozó vagyok amúgy :)

mindent ,mindig jó előre megtervezek."


Az tök rendben, ha a középutat keresed, tehát bár ne aggódd túl (az átragadhat rá könnyen!), de egy kis előrelátás valóban szükséges lehet! :-)

Ha már tervezel, és felvetették a mamával való "kettesben levését" némelyek, akkor itt teszem hozzá: feltétlenül kérj lehetőséget az oviban a BESZOKTATÁSra!

Nem tagadhatják meg , szóval ne hagyd magad lebeszélni, mivel a 4 év alattiak legalább 80%-a kétségbeesik és nehezen szokja a bölcsit, ovit, és szívszaggató érzelmi kitörések is előfordulnak, hogy "miért nem marad itt velem anya!!!"...


Az ideális fokozatosság a köv.: első 2-3 napban ott maradsz vele 1-2 órát, nem mész el 5 percre se; ráköv. 2-3 napban otthagyod egy órácskára; második héten csak délelőtt hagyod ott, de egész d.e.-re; 3., 4., vagy 5. héttől lehet akár 6-8 órára is otthagyni, és onnantól folyamatosan.


Az, hogy szeretni fogja-e az ovit, az esetek túlnyomó részében tehát nagyban múlik a beszoktatáson is!

2011. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!