Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságot gyakoroljuk,...

Szobatisztaságot gyakoroljuk, de nem tudom rászoktatni, hogy rajta maradjon a kisgatya. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
A fiam 3 éves, ráadásul megkésett beszédfejlődésű, még nem tud beszélni. A szobatisztasággal úgy állunk, hogy ha nincs rajta pelenka, akkor sem történnek balesetek, szépen jár a bilire. Az egyetlen gond az, hogy nem hajlandó megtűrni a kisgatyát magán, egyetlen pólóban van. A védőnőnk tanácsára megtanítottam levenni a nadrágját, hiszen szólni nem tud, hogy pisilnie kell. Ennek a hátulütője az, hogy amint ráadom a gatyát, már veszi is le. Mit kellene tennem szerintetek? Hogyan tudom rávenni, hogy maradjon rajta a gatya? Próbáltam sima hagyományos nadrágot, mesefigurás nadrágot, boxeralsót, de egyik sem tetszik neki...
2011. júl. 4. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Hagyd gatya nélkül , adj neki egy hónapot. nem baj, ha nincs rajta otthon gatya. Ha elmentek, akkor vagy még pelust adsz rá, vagy az úton el van foglalva, és nem veszi le.

Nálunk akkor bepisilt, ha volt rajta gatya, azt hitte pelus van rajta, így 2 hónapig nem volt rajta semmi.

2011. júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek, engedd neki, hogy levegye. Persze, hogy leveszi, amint ráadod, hiszen te tanítottad meg neki. ;) Három éves csupán. Pontosan, hogy a kedvedben jár. Egyáltalán: ismételgeti, amit megtanult, megszokott, látott - ez általánosságban véve hasznos dolog kisgyermekkorban. Tehát nem arról van szó, hogy nem tetszik neki ami rajta van. :)

Ráadásul többnyire meleg napok járnak, többnyire még kint is lehet e hónapokban egy szál pólóban, vagy teljesen csupaszon a kertben (ha van nálatok), ez amúgy is segíti, illetve stabilizálja az ürítési kontrollt.

2011. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!