Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy 8 éves kislányom...

Van egy 8 éves kislányom akinek fogszabályozót írtak, de még sok tejfoga van. Így is lehet hordani? Mennyibe kerül egy kivehetős fogszabályozó?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8 éves korra már a maradandók vannak kint. Én 9 évesen kaptam.
2011. júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az enyémnek még van 5 tejfoga!Az baj?
2011. júl. 4. 15:07
 3/12 anonim ***** válasza:
6 évesen mindenkinek kiesnek a fogai. Ami eddig nem esett ki az maradandó. Az orvos már csak kellett, h lássa, h mi van a gyerek szájában. Ő tudja, h tejfogat nem szabályozunk. NEked kihullott minden fogad, mikor gyerek voltál?
2011. júl. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem mind kihullott.Az orvos azt mondta,hogy látja hogy van még tejfoga,de már lehet használni fogszabályzót.Én döntsem el,hogy most vagy később.
2011. júl. 4. 17:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem nem hullott ki minden tejfogam 7 éves koromra (vagy 8, nem emlékszem pontosan), mégis akkor kaptam éjszakai fogszabályzót. Az orvos pontosan tudta, hogy vannak még tejfogaim, én úgy tudom, állandót nem tehetnek fel csak maradandóakra, a kivehetősnél nincs ilyen korlátozás.
2011. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én biztatlak, hogy minél előbb, nekem nagyon sokat használt, borzalmas állapotban voltak a fogaim, sokat (kb. 4-5 évet) kellett hordanom, de nagyon szépen helyre jöttek, nappali már nem is kellett. :)
2011. júl. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat főleg az utolsót.Azt hittem csak az én gyerekemnek van még tejfoga.

Mennyibe kerülhet egy fogszabályzó?

2011. júl. 4. 17:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi Székesfehérvárra járunk a lányommal már 2 éve.Kivehetös éjszakai van neki ha jól emlékszem 8000ft ot kellett befüzetnünk.De ha minden jólmegy már csak egy évig kell hordani.Van még egy maradandó foga amig az nem jön ki addig kell vinni.
2011. júl. 5. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Az én 9 éves lányomnak is van még tejfoga, úgyhogy neki is kell hamarosan fogszabályzó.

Keress rá a neten az árakra, ott információt is találhatsz a vegyes fogazatú gyerekek esetében használatosakról.

2011. júl. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem ez új! Amikor elkezdtem a gimit (15 évesen), akkor még egy csomó lánynak estek ki tejfogai és nőttek helyette maradandók. Viszont éjszakai fogszabályzójuk már volt, szóval szerintem a tejfog nem lehet technikai akadály.
2011. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!