Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesen lányom még sokszor...

2,5 évesen lányom még sokszor lábujjhegyen jár, most már el kéne vinni az orvoshoz ugye?

Figyelt kérdés
Kb egy éve még a doki azt mondta, hogy majd ki fogja ezt nőni, de nem, még mindig sokszor lábujjhegyen "pipiskedik" cipőben, mezítláb is.
2011. júl. 7. 07:30
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Egyrészt men kellene ezzel orvoshoz vinni, viszont minek adsz rá cipöt? Igy sokkal nehezebben tanulja meg rendesen használni a lábát, nem erösödnek a talpizmai - lehet, hogy CSAK ennyi az összes gond. Hagyd egész nap mezitláb szaladgálni (a kertben is), a cipö csak árt minden gyereknek.
2011. júl. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megnézetném,mert lehet Achilles-ín problémája,ami gyógytornával kezelhető,ill ha egyéb gond van,az is korrigálható gyógytornával.Max azt mondja a szakember,h nem kell vele semmit csinálni,nem veszthetsz semmit ha elviszed.
2011. júl. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Kérdezted a lányodat miért csinálja?ennyi idősen meg tudja mondani.
2011. júl. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondja a szakirodalom, hogy ennyi idős korban már normális, ha időnként (!) pipiskedve jár a kisgyermek, de csak és kizárólag abban az esetben, ha az nem az önálló járás megkezdése óta állandósult állapot. Az önálló járás megkezdésekori pipiskedve járás ugyanis kóros (valószínűleg, úgy ahogy a második válaszol írta, ín-probléma).

A cipőhordással 2,5 éves korban (ha az kellően támasztja a sarkat, megfelelő anyagból készült stb.) már nincs gond, addigra normál esetben ki kell hogy alakuljpn a szabályos járás. A mezítlábazást pedig ilyen idős korban csak természetes talajon (homok, kavics, fű stb.) ajánlják.

Én mindenképp azt javasolom, hogy keres fel egy szakembert. Ha még nem járna a lányod, dévényest ajánlanék (vannak ingyenes kivizsgálások, s ha nem is ő a megfelelő szakember, ajánlani biztosan tud hozzáértő gyógytornászt). A gyerekorvost ebben a kérdésben szerintem felejtsd el, mert a majd ki fogja nőni hozzáállás szerintem most nem helytálló. Akármilyen gyógytornászhoz, orvoshoz viszed is el a pici lányt, mindenképp hangsúlyozd ki, hogy a pipiskedve járás az önálló járás megkezdése óta folyamatosan fennáll.

2011. júl. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, és ne izgulj, valószínűleg nincs nagy baj, s pár kezelés, és rendbe jön.

Utolsó vagyok

2011. júl. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek teljesen igazat adok.

Aki szerint meg "Minek adsz rá cipőt", az betonon, játszótéren, villamoson is mezítláb járatja a gyermekét? A mezítláb járás, ahogy előttem s írták, csak természetes talajon egészséges, homokon, kavicson, füvön. Ahol viszont mindenféle szemét és üvegszilánk is van, hacsak nem a saját kerted.

2011. júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A lakásban mezítláb mászkál, illetve a teraszon is általában, de ha elmegyünk természetesen cipőben. Tud normálisan is járni, de ritkán teszi így, ha rászólok, hogy tegye le a sarkát, akkor megáll. Tehát annyira mégsem érti még, hogy miről is beszélek.
2011. júl. 7. 17:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha csak akkor teszi le a sarkát, ha erre figyelmezteted, akkor is javaslom, hogy keresettek fel egy dévényes gyógytornászt. Utolsó előtti voltam.
2011. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!