Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szoktatok le arról,...

Mikor szoktatok le arról, hogy többes szám első személyben beszéljetek a babátokról?

Figyelt kérdés
Néha már olyan hülyén érzem magam, hogy mindig azt mondom: eszünk, fürdünk, alszunk vagy 6 hónaposak vagyunk stb. Próbálok figyelni rá, de általában nem sikerül. :)
2009. jún. 21. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen jobban figyelj oda rá,hogy mit mondasz.Vagy a többesszám helyett mondd a babád nevét. Mondjuk Lili 6 hónapos.Vagy ilyenek.

sok szerencsét a leszokáshoz :-)

2009. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké, csak Lili helyett inkább Leventét mondok :)
2009. jún. 21. 15:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sosem beszéltem T/1 személyben, valahogy nem az én stílusom. Én mindig E/3 személyben beszéltem a kisfiamról.

Előző és jelenlegi terhességemnél sem beszélek T/1 személyben, lehet önzőség, de én E/1 személyben beszélek.

2009. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!