Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít, ha...

Titeket nem idegesít, ha anyukák többes szám első személyben beszélnek (ha a gyerekükről van szó )?

Figyelt kérdés

"1 évesek vagyunk" " ma sokat ettünk" "oltást kapunk"

"zöldet kakilunk"


Frászt kapok ettől, miért beszélnek így? Tényleg nem értem..


2011. febr. 3. 20:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Valóban eléggé bizarr dolog...
2011. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
Nem szeretem, de speciel ez engem nem annyira zavar. Más "hibák" jobban idegesítenek, de ilyenkor mindig rendre intem magam, hogy a kérdés tartalmára koncentráljak, és ha tudok, segítek.
2011. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

kicsit én is néztem mikor felfigyeltem erre.nem értem miért.talán mert egynek érzi magát a gyerekkel.szerintem ez a szeretet miatt van.engem nem zavar végül is.

-CS-

2011. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Hát fura...

Ennél is jobban idegesített viszont, amikor mások az én gyerekemről kérdeztek többes szám első személyben. Sose tudtam elsőre, hogy most ezt tőlem kérdezi, a gyerektől, vagy saját magától? Pl.: Szomszéd nő, fiammal a kezében: "Na, szokott fájni a hasunk?"

De ennél is bizarrabb volt, amikor egy távolabbi rokonom, szintén fiammal a kezében, fiam felé fordulva, (remélhetőleg) neki szánt, gügyögő hangon ezt a kérdést tette fel: "Anya nem hagy engem sokat sírni, igaz-e?"

Hát, furák az emberek...

2011. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Sokszor én is így beszélek, próbálok leszokni, de ez nem csak a babával történik meg hanem velem is. 1 évesek lettünk együtt, együtt csináltuk végig ezt az elsö évet, vagy hogy oltást kaptunk, engem még jobban megviseli mint öt. vagy is a babánknak annyira része vagyunk mint mikor még bennünk volt, ezért nehéz másképp beszélni.


de próbálok leszokni róla.

2011. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ó, igen, 20:24-es, ez is jó példa.

a gügyögő rokon :-D

2011. febr. 3. 20:34
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
Engem zavar. Főleg, hogy "még nem vagyunk szobatiszták", vagy "még szopizunk", "még nem ülünk". Tudom, mindenkinek más a véleménye, de én úgy gondolom, hogy szülés után külön váltunk, és nem kell a többesszám ilyenkor.
2011. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%

Nem idegesít. Ez egy állapot, még kicsi a baba és élvezik.

Nem kell mindenen kötözködni. Nyugi a 20 éves gyerekről már nem fognak így beszélni.

2011. febr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
nagyon utálom! hányas lábatok van? na én erre illedelmes elmondom, az ő és a saját lábméretemet is :o) Amivel védekeznek a többesszám anyuk, hogy mert mindent együtt csinálunk pl. az evés, fürdés, séta ezek rendben is vannak, de a "8 fogunk van" és társaitól idegbajt kapok!!!
2011. febr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

De, nagyon idegesít. Mikor a barátnőm is mondja, hogy meg vagyunk fázva, akkor sosem tudom, hogy most Ő is, vagy csak a lánya. Na, meg hasonló esetek.

Talán ez azért alakulhatott ki, mert terhesen ugye a gyerkőc is anniy hetes, mint amennyi hetes terhes az anyuka. Akkor kezdik el mondani, hogy pl. 9 hetesek vagyunk, és ez szülés után is így marad.

2011. febr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!