Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az anyajegy növekszik?

Az anyajegy növekszik?

Figyelt kérdés
Lánykám születésekor a fenék hajlatában felül volt egy picike anyajegy, ám most 31 hónaposan már kb 2-3 mm-es átmérőjű lett. Anyum szerint mindenképp vigyem orvosnak megmutatni, mert ez nem természetes. Nekem is van hasonló a hátamon, ami velem együtt nőtt, most így felnőtten kb 3centis, de az teljesen ártalmatlan. Jobb félni, mint megijedni?
2011. júl. 7. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az ilyesmit meg kell mutatni orvosnak. Húgomnak is volt ilyen, apuék elvitték megmutatni. Bár mondjuk ők nagyon óvatosak mindennel kapcsolatban. De én is úgy tudom, hogy nem árt ha látja orvos.
2011. júl. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Novekedhet az anyajegy, de nem art megmutatni. Az en kisfiamnak is nott 1, eloszor kicsikent indult. Ez termeszetes.
2011. júl. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most olvastam dokitól, hogy természetes ha növekszik az anyajegy, ha ez hónapok évek alatt történik, akkor van baj, ha egyik napról a másikra változik a mérete, formája.

Ha nektek évek alatt lett iylen, akkor semmi teendő, max mutasd meg a házi orvosnak. De ha hirtelen történt akkor vidd el bőrgyógyászhoz.

2011. júl. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha biztosra akarsz menni, talán nem baj, ha látja doki, hátha megnyugodsz ettől, bár engem legtöbbször inkább felidegesítenek, sokszor a gyógyszerbiznisz hatására nem létező diagnózist, vagy eltúlzott diagnózist mondanak nem ritkán, és egy gyereket meg pláne nem tennék ki ilyennek, ezért csak a kockázatosabb, és nagyobb baj esetén látogatok dokit (az is egyfajta meglátás, mit mondd rá, legalább egy diagnózisért elmegyek, ha törés van, vagy fertőzés), bár leginkább házilagos módszert alkalmazok: homeopátiát, gyógynövényeket stb alkalmazok, ha már terápiáról van szó.


Arra meg, hogy mi lehet az oka.... a legegyszerűbbre gondolj: a gyerekek adott időegység alatt sokkal többet változnak, mint egy felnőtt , lelkileg is, tapasztalásban is, fejlődésben is, még testi szinten is:

nő a keze, nő a lába, nő a buksija (bár az aránytalanul eleve nagy a testéhez képest, ezért lassabban nő a fejméret, a test többi részéhez mérten arányosan), növekszik a füle, a hasa, az ujjai.... értelemszerűen a bőre is egyre nagyobb felületű lesz, ahogyan növekszik a baba, a gyermek, így az anyajegyek is egyre nagyobbnak látszanak hónapok alatt.


Komolyan mondom, a józan ész sokszor megnyugtatóbb, mint az orvosi diagnózisok legalább 50%-a. Szóval "no para", nyugi ;) , de persze érthető, hogy egy gyermek érdekében biztosra akarsz menni. Amúgy valóban érdemes több szemszögből megvizsgálni a dolgokat ("több szem többet lát"), de azért nem árt szelektálni a források közül egy szintig...

2011. júl. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!