Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, amikor a...

Mit lehet tenni, amikor a gyerek egyáltalán nem hallgat a szüleire?

Figyelt kérdés

Igyekszünk következetesen nevelni,de mostanában le se tojja a két éves fiunk,amit mondunk neki.pl. utcán,ha megyünk,szólunk,hogy állj meg,néz ránk és közben még elfelé megy,üti a tv-t,cibálja a függönyt...stb,pedig már csúnyán is rászóltunk és jelképesen még a kezére is csaptunk.Szép szóval egyáltalán nem hatunk rá :( Nálatok ez hogy megy?Mi már majd' megőrülünk...Nem történt változás vagy olyasmi,ami kiválthatta volna ezeket.Egyszerűen dackorszak?...Mikor és hogyan múlik el?Köszönöm a válaszokat!

Egy aggódó anyuka.


2011. júl. 11. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam is hajlamos a "süketségre". Ne jelképesen üss a kezére, azzal nem érsz el semmit. Igaz, az erőszak erőszakot szülhet, de nálunk bevált. Ha már nem bír magával akkor kap a kezére, vagy a fenekére. Múltkor pl. motoroztunk, és egy rompánál fogta magát és kiakart menni az útra. Jött egy autó is, gyorsan elkaptam a karját, lerántottam a motorral. Kapott vagy 3-at a fenekére. De nem mert sírni, tudta, hogy bűnös. Nem azt mondom, hogy mindég ezt kell alkalmazni, de néha már más nem hat nekik.
2011. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A veréssel nevelés csak idomítás. Sunyi, alattomos gyereket lehet így nevelni, mert csak addig viselkedik a kívánalomnak megfelelően, míg látják. Ha veszélyes helyen mész vele, fogd a kezét, vagy ha nagyon mozgékony, tegyél rá bébihámot. És nagyon sokszor el kell mondani, mit miért nem szabad. A "megőrüléssel" várj, lesz még tinédzser is, akkor mit fogsz tenni?
2011. júl. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 fotucsok ***** válasza:
Na pont ezért léptem be ide, hogy ezt a kérdést feltegyem... Nekem is ez a bajom, az egyébként nagyon okos, értelmes gyerekemmel. Egyszerűen hiába a szépszó, hiába a büntetés... Már egy ideig ha rászóltam a városban, hogy álljál meg, megállt, de most megint elindult vele a ló. szintén 2 éves. Olyan tanácstalan vagyok, hogy mivel vehetném rá, hogy szót fogadjon... Aki tud tanácsoljon egy jót. Ja a boltban ugyanez van. HOzhat kiskocsit, de egyre másfelé megy, nem jön vissza ha szólok, pedig feladatot is adok...
2011. júl. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 fotucsok ***** válasza:
Azért az a sunyi alattomos kicsit durva túlzás... én is kaptam annak idején 2-3-szor.... nem vertek, de előfordult, hogy kaptam egy pofont.... és nem lettem sunyi alattomos, mert mellette ezerszeres szeretetet és jóra nevelést kaptam.... Azért már túlzásba ne essünk!!!
2011. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Érdekes kifejezés egy édes gyerekre a sunyi,alattomos,de mindegy.Köszönöm,utolsó!:)

Utolsó előttinek üzenem,hogy ugyanez van nálunk és nem tudom,mit tegyek,fogom én a kezét mindig,de néha elengedi,mert felmászik,odabújik,idemegy...stb. amit engedek is egy határig,ezért gondoltam,nincs annyira vigyázzba állítva sem...Szóval nem tudom,remélem,megoldódik.

Köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 11. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!