Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok a gyerek előtt...

Szoktatok a gyerek előtt átöltözni, meztelenül lenni (fürdés)?

Figyelt kérdés

Ha nem miért?

Ha igen,mekkora az a kor,mikor már nem mutatkoztok előtte így?



2011. nov. 2. 10:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Néha meg esik, de családon belül ez nem szégyen.
2011. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Persze, együtt zuhanyzom a lassan 2 éves kisfiammal. Imád velem pancsolni. Mint mindennek, ennek is megvan a maga egészséges menete. Még nem tudom, mikor jön el az a kor, hogy nem lesz így. Szerintem ezt ösztönösen érzi az ember a kisgyerek reakcióiból, megjegyzéseiből (amikor már beszél). Most még egyáltalán nem látom ezt hátrányosnak. Te hogy látod?
2011. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Még csak 1 éves, úgyhogy igen. Mellesleg apa meztelenül alszik :) Szerintem olyan 4 éves kora körül már nem, akkor sem azért, mert kellemetlen, hanem mert akkor már cserfesek nem is kicsit :)
2011. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
Soha nem szoktunk egymás előtt fürdeni.A gyerek előtt még akkor sem,amikor kicsi. Egy vízben pedig nem is egészséges. Ennyire nem spórolunk.
2011. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk természetes,nem rejtegetjükmagunkat egymás elött.
2011. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%

Szia.Igaz a mi lanyunk meg csak 11honapos mult.Kesobb biztos "moderaljuk " magunkat.

Meztelenul alszunk mind a ketten.

Egyutt furdunk,egyik nap velem,masnap apaval.

Hetvegen van hogy egesz delelott csupaszkodunk.

Olyan 4-5 eves koraban mar lehet valtoztatunk szokasainkon.

2011. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hozzánk bejöhetnek beszélgetni amíg fürdünk. Mi fürdünk,ők egy kis sámlin mesélnek az oviról! A férjemet viszont már kezdi idegesíteni az ilyenek hogy: a lányoknak puncijuk,a fiúknak kukijuk. APA FIÚ MERT KUKIJA VAN!!!Felkiáltás! Apa neked miért ilyen a kukid?

Már eljutottunk odáig,hogy már csak hozzám jönnek be. 3 éves ikerlányok.

2011. nov. 2. 11:00
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Nálunk 6 éves a kissrác, és az apja fürdés után simán kifangál pucéran a ruhásszekrényhez felöltözni. Én nem vagyok ennyire „laza”, de mivel nem szoktuk bezárni a fürdőszoba ajtaját (lévén, hogy a vécé is ott van nálunk, és előfordul, hogy épp fürdök, mikor a gyereknek pisilnie kell), engem is lát néha , bár nem „premier plánban”.

Nem hiszem, hogy ebből nagy ügyet kellene csinálni, mindenki úgy tegyen, ahogy érzi, én pl. alapból nem mászkálok a lakásban pucéran, de ha valakinél ez a természetes, akkor sincs gond. A gyerekeknek az a normális szerintem, amit otthon látnak.

2011. nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
3 éves lesz, és nálunk nem tabu egymás meztelensége. egyedül nevelem, de ha velünk lenne az apja, 3-4 éves kor alatt tuti nem zavarna ha őt is látná meztelenül. amúgy lány. nekem nincsen emlékem a meztelen apámról, mert ő egész kiskorom óta takargatta magát, úgyhogy nem tudom, milyen lenne a hozzáállásom a későbbiekben az apai meztelenséghez, de szerencsére ilyenen nem is kell törnöm a fejem :) mi lányok pedig nem vagyunk szégyellősek egymás előtt :)
2011. nov. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
2 éves a fiam,bejön ha fürdünk,átöltözünk,akkor is lát csupaszon.most még nem zavarja.de szerintem olyan 5-6 éves kora körül már majd nem lesz ennyi csupizás.
2011. nov. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!