Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az éjszakai pelenkát magától...

Az éjszakai pelenkát magától hagyja el a gyerek, vagy le kell szoktatni?

Figyelt kérdés
3 hónap múlva megy oviba, alváshoz még kell a pelus, és kakilni is csak pelusba hajlandó. Mit csináljak? Csináljak egyáltalán valamit, vagy magától kialakul?
2011. nov. 2. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Semmiképpen ne erőltesd a pelenka elhagyását! Ha csak az éjszakai alváshoz és a kakiláshoz kell neki, akkor az ovikezdésbe sem fog ez bezavarni, viszont az erőltetéssel lehet, hogy rontasz a helyzeten. Azt mondják az „okosok”, hogy 5 éves korig az éjszakai bepisilés „normális”, ezzel nem azt akarom mondani, hogy addig hordjon pelenkát, érdemes megbeszélni vele, hogy akkor most megpróbáljátok, milyen pelus nélkül az alvás, és simán lehet, hogy sikerülni fog, van olyan, hogy csak azért pisil bele éjjel, mert tudja, hogy rajta van. De ha mégsem, akkor se szidd le, simán hordhatja még a pelenkát, nehogy erre ráparázzon.

De én bármilyen ilyen próbálkozással megvárnám a tavaszt legalább, egyrészt, mert most fog oviba menni, és az óvodakezdés elég nagy trauma (még ha könnyeb be is szokik), másrészt jó időben nem kell félni, hogy ha pelenka nélkül bepisil, és mondjuk nem ébred fel rá, megfázik.


Kényes kérdés ez, nyilván lesznek, akik mást javallanak neked, én csak saját tapasztalatból (és a környezetem alapján) beszélek, nálunk 5 éves korában hagyta el az éjjeli pelenkát a gyerek, addig újra és újra próbálkoztunk, majd mikor már nem volt elég nagy méretű pelenka neki, úgy döntöttünk (és megbeszéltük vele), hogy akkor mostantól éjjel ki fogjuk vinni pisilni inkább. Ez ment egy ideig, aztán átváltott magától abba, hogy önállóan felkelt éjjel és kiment – végül pedig már átaludta az éjszakát.

A kakilás ügyére én ráparáztam, meg azt gondoltam, van egy mérethatár, ami felett már nem fér el a pelusban a cucc, de ezzel elég rosszat tettem, mert elkezdte visszatartani a fiú, és ebből egy igen hosszú ügy lett, és volt nagy sírás-rívás (főleg az én részemről), hogy mi lesz, ha nem kakál rendszeresen. Végül ez is megoldódott, úgy érzem, attól, hogy erőnek erejével „elengedtem” a problémát, és mindig nagyon megdicsértem, ha a vécébe sikerült termelnie.

2011. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

Az én fiam úgy hagyta el az éjszakai pelust, hogy egyszerűen nem volt hajlandó fürdés után felvenni. Üvöltött, ha csak meglátta, állandóan elszaladt, az egész házban kergetnem kellett, mire elkaptam, a pelenkázás meg rémálom volt, végig üvöltötte, forgolódott, rugdosott. Aztán hagytam anélkül elaludni, de mivel úgy gondoltam, hogy még kicsi hozzá, így mikor már elaludt, álmában rátettem a pelust. Reggel ahogy tudta, tépte le magáról. Mikor egyik reggel száraz volt, este már nem adtam rá álmában sem, és azóta felébred éjjel, ha pisilnie kell.

25 hónapos a fiam

2011. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Nálunk pont fordítva van, reggel harc levenni róla a pelust, mert hordani akarja :-S

2011. nov. 3. 08:31
 4/4 A kérdező kommentje:
Leírom a megoldást, hátha valaki hasonló cipőben jár. Néhány napon keresztül száraz maradt alvás után a pelenkája, nagyon megdicsértem, és többet nem adtam rá. Nálunk így oldódott meg.
2011. nov. 21. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!