Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lyukas szívvel született...

Lyukas szívvel született kisgyermeknek, megterheli a szívét, ha nagyon sír egy-egy büntetés/sarokba állítás/ miatt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Egyébként én úgy tudom hogy sírás során nem emelkedik a pulzusszám, szóval semmiképp sem.
2011. júl. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán az orvosát kérdezd meg, ő tudja milyen állapotban van a kicsi, mit lehet, és mit nem.
2011. júl. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Biztos, hogy nem használ... nem is lenne szívem büntetni...
2011. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A sírás igencsak emeli a pulzust, de valahogyan muszáj nevelni.
2011. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg muszáj következetesnek maradnod. Pont az állapota miatt kell, hogy elfogadjon tiltásokat. Ha most mindent megengedsz, csak hogy ne sírjon, mi lesz később? Bizonyos dolgokban muszáj lesz nemet mondanod.

Nem tudom, milyen műtétek, kezelések várnak még a gyermekedre, de egy együttműködő, jól nevelt kisgyereknek sokkal könnyebb az élete, mint egy elkényeztetett akarnoknak. Nem telik el naponta végtelen idő a gyógyszerbevétel, gyógytorna meg ég tudja milyen elkerülhetetlen kellemetlenség körüli csatározással. Megcsináljátok, mert kell, és a fennmaradó időben a lehetőségekhez képest élheti a normális gyerekéletét.

Próbálj minél kevesebb szabályt alkalmazni, viszont ami fontos, azt vedd te is komolyan, és akkor a gyerek is egyre kevésbé fog hisztizni, mert elhiszi, hogy ezek a dolgok tényleg megváltoztathatatlanok.

Sok erőt neked, és mielőbbi javulást a gyermeknek.

2011. júl. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne izgulj semmi baj nincs tapasztalatból mondom én is lyukas szívű vagyok és semmi bajom.
2012. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!