Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi időbe telt és hogy...

Mennyi időbe telt és hogy sikerült bölcsibe szoktatni babátokat?

Figyelt kérdés
leirnátok részletesen mindent?
2011. júl. 11. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam február 15 óta jár, (14.-én betöltötte a 2 évet). Szóval első nap bementünk 2 óra hosszára, hazajöttünk. Persze nem akart. Másnap már ott is hagytam, mentem érte ebéd előtt.Nem volt semmi gond. 3. nap már csak beadtam az ajtón, ott is ebédelt, minden okés volt. 4. napon már reggel amikor ott hagytam nagyon sírt. Ez volt péntek. Hétfőre beteg lett, 1 hét itthon. Utána ahogy mentünk már ott is aludt. Első hónapba nem aludt, csak sírdogált az ágyon. Utána már aludt, de nem sokat. A mai napig nem szokta meg, reggel még mindég sírva hagytam ott, nappal már elvan. Tehát csak úgy elvan, de nem szereti. Nem beszél róla, mint más gyerekek stb. Most itthon leszünk 7 hetet. Nem tudom, hogy hogy megyünk vissza. Remélem már nem fog sírni. Mert így nagyon nehéz ott hagyni. Mondta a gondozó nénije, hogy volt olyan gyermeke, aki az egész 1 évet át sírta, de egész nap. Ilyen is van. Na, meg sokat is volt beteg.
2011. júl. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tavaly október elején kezdte a lányom pont 2 évesen a bölcsit(a 3 évesek csoportjába került, mert a korosztálybelieket messze túlszárnyalta és a vezetők meg a goninénik úgy látták, hogy inkább a 3 évesek között van a helye).

Első nap (csütörtök volt) bementünk 1 órára, én is ott ültem a csoportszobában, nagyon jól elvolt, haza se akart jönni. Másnap bevittem 1 órára, mentem érte tízórai után. Jól elvolt, nem keresett, tudta hogy jövök. Szintén nem akart hazajönni.

Hétvége jött, aztán hétfőn egész délelőttre ottmaradt, jól elvolt, ebédelt is, aztán mentem érte. Nagyon örült nekem, szívesen jött haza, mondta, hogy nem akar ennyit ottlenni, csak mindig egy kicsit... este és reggel is volt sírás. Másnap reggel nagy nehezen vált le rólam, egész délelőtt sírdogált, nem ebédelt, várt nagyon, ebéd után hazahoztam. Treníroztam, hogy másnap megnézheti hogy hogy alszanak a többiek jeles ágyikóban stb, ez tetszett neki. Másnap reggel kicsit sírt, délelőtt többször, de könnyebben lehetett vigasztalni és ebéd után nagyon örült a saját jeles ágyának. szívesen belefeküdt, gondinéni álomba simogatta (fél órát aludt is). Utána nagyon várt.

És ez így ment kb két hétig: reggel sírás, ajtóban is, délelőtt is újra-meg újra elkámpicsorodott, de egyre könnyebben vigasztalható volt és egyre kevesebbszer szomorkodott. A saját gondozónénihez nagyon ragaszkodott, kísérte még wc-re is, az udvaron el nem mozdult mellőle. (Mondjuk mivel fiatalabb, kisebb és gyengébb volt mint a többiek a csoportban, ezért eleinte nem nagyon érezte magát biztonságban a többiek között.)

Karácsonyig kb olyan tenenciával járt, hogy egy hét bölcsi, egy hét itthon betegen. Nem szerette, győzködött hogy nem akar járni... Aztán a karácsonyi időszakban 3 hetet itthon volt (szabi és utána pont beteg lett), és közben valahogy elkezdett hiányozni neki a bölcsi, egyre többször beszélt róla, mesélgetett, kérdezgette hogy mikor mehet már. ÉS januártól jó kedvel, szívesen ment.

tehát cca 3 hónap alatt szokott be, úgy, hogy közben kb a fele időben itthon volt betegen.


Januártól gyökeres változás állt be a viselkedésében és a csoporton belüli helyzetében is. Hamar az egyik vezető emberke lett (főleg a lányok között), karakánul helytállt a nála nagyobbak között és piszok jól érezte magát nap-mint nap. Jól evett, jól aludt, a gondi nénikbe sem volt belenőve úgy mint korábban.

Nagyon szeretett bölcsibe járni, nagyon sajnálja ő is, és én is, hogy ősztől ovis lesz. (szerettem volna ha marad még 1 évet a bölcsiben, de önkormányzati döntés alapján dec 31-ig betöltött, szobatiszta 3 éveseket mind átadják oviba)

Remélem az oviban is ilyen jól megállja majd a helyét és ennyire jól érzi majd magát

2011. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tavaly szeptemberben szoktattuk be. Apa vitte, mert én már 1 hónapja dolgoztam. A kisfiunk 2 év 3 hónapos volt akkor, tehát már elég "nagy". 1 hét volt, mire teljesen otthagytuk egyedül, azaz reggel 8-tól du. 3-ig (majd később már 4-ig). Viszont aludni csak 4 hét után volt hajlandó, mivel előtte mindig velem aludt itthon.
2011. júl. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
másodiknak: és januártól a betegségek is ritkultak?
2011. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Igen, azóta összesen 5 napot hiányzott, két részletben.

Viszont az öcsének azóta is hazahord minden nyavalyát, ő kéthavonta minimum 1-1.5 hetet beteg. De várhatóan mire bölcsibe kerül már immunizálódik valamelyest...

Amúgy azt vettem észre, és a többi bölcsis szülővel is beszélgettünk erről, hogy odabent MINDIG van olyan gyerek, akinek elég rendesen folyik az orra, szóval nem csoda, hogy örökké összefertőzik egymást. És a gondozónénik mesélték, hogy bizony az is előfordul, hogy nem szólnak, hogy a gyerek beteg, hanem otthon telenyomják lázcsillapítóval és úgy adják be reggel...

ilyen is van :/

2011. júl. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
köszi
2011. júl. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!