Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járni tudó babátokat mikortól...

Járni tudó babátokat mikortól engedtétek, hogy az utcán mellettetek sétáljon? Hogyan kell szoktatni?

Figyelt kérdés

Az enyém most 14 hónapos, kb. 1 hónapja jár, de eddig még csak a zárt játszótéren hagytam, hogy sétáljon, egyébként a babakocsiból nézelődött a sétáknál. Elég ritkán járunk játszóra, mert a közelünkben nincs csak 6 év körülieknek való, inkább csak az utcán tudunk sétálgatni.


3 hónap múlva viszont kistestvére lesz és nem akarom, hogy esetleg gondok legyenek a sétával. Mit tegyek szerintetek?


2010. szept. 25. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, mi úgy szoktattuk, hogy mindig fognia kell a kezünket (vagyis egyikünkét). Ez ugyan nehezen megoldható kocsit tolva, de szerintem kezdj el vele sétálni babakocsi nélkül, és gyakorolni, hogy úttest előtt megállunk, stb.
2010. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Èn kislanyom 13 hós, 2-3 hete jár, mi már voltunk kinnt többször sétálni nem csak a játszótéren, hanem a járdán is. Persze ö majdnem mindig másfelé akar menni, én meg nem gyözöm vissza hozni a járdára, néha még egy kis hiszti is van amiért nem engedem arra menni amerre ö akar. De szerintem igy tanulja meg.
2010. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14 hónapos,3 hónapja jár, és mi szinte állandóan sétálunk,ott ahol kevésbé veszélytelen, tereken, széles járdákon,ő belülről megy, és mellette tolom a triciklit, babakocsit, a kezét nem engedi fogni, ahol veszélyesebb ott visszateszem.
2010. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos kora óta önállóan jár a babám. Már 2 éves, de még mindig nem nagyon lehet vele sétálni, mert akkor semerre sem haladunk... Vagy mindenért megáll, hogy megnézze, vagy az ellenkező irányba megy. :( Szerintem egy testvérfellépőt kell majd beszerezned, persze még korai lenne, mert még hamar el fog fáradni. 3 hónap alatt szerintem nem fejlődik annyit, hogy hosszabb távot megtegyen egyedül.
2010. szept. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
enyém 19 hónapos és 3 hónapja jár és most tartunk ott, hogy "Kezed?" és nyújtja és fogja és úgy megy a járdán. sokat szenvedtem vele az elején, én is finishben lévő kismama vagyok, állandóan toltam a kocsit és közben próbáltam fogni a kezét, de ezidáig sokszor csak csalinkázott jobbra-balra. Persze, most is tesz ilyet, de most már céllal, mert pl. ő a boltba akar menni, meg a játszóra, de ettől még közben azért tudja, hogy fogni kéne a kezem, csak most már megvan az akarat is, hogy ő másfele akar menni. Az elején nem értette ezt a kézfogós dolgot, idő kellettm ire ráérzett :D
2010. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok.: nálunk 20 hónap lesz a különbség, de még így is vettem teszveszen egy használt testvérkocsit (10ezer ft volt, szval nem volt aranyárban), mert tudom ,hogy hiába fogja a kezem, nekünk még 25 perc kiérni a buszmegállóba kocsi nélkül, mert ott egy bogár, itt egy levél, stb. Ismerős?!?!? :DDDD
2010. szept. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
buggypod
2010. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

15 hónaposan kezdett el járni. Pár hónapig volt csak az, hogy nem akart arra menni, amerre én. Na meg, hogy egy 10 perces távolság órákig tartott. Ez mondjuk engem nem zavart, tudtam, hogy sok időt kell rá szánni. De azért toltam mindig a babakocsit én is, mert ha nagyon rájött a fáradtság, akkor abba beleültettem.

Én is terhes voltam már akkor. Az apja nagy merészen elvitte már 1,5 évesen is sétálni babakocsi nélkül. Ment amerre ő mondta, bár az gyakran előfordult, hogy ölben kellett hazahozni. Na, emiatt én mindig is vittem a babakocsit magunkkal. A testvérbabakocsin én is gondolkodtam, de végülis csak egy testvérfellépőt vettünk. Azt sem kellett volna, simán elsétálgat velünk. 20 hónapos volt, amikor a tesó született. Igaz, nem megyünk nagy távolságokra, meg bőven szánok rá időt, mert tudom, hogy így lassabb.

2010. szept. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!