Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te? Én? Forditva használja...

Te? Én? Forditva használja 2,5 éves fiam. Hohy tanithatom meg neki jól?

Figyelt kérdés
Pár hónapja beszél csak. Mindent utánozva mond. Igy, pl most kirakoztunk, mondja, hogy te jössz, de ezt magára érti, hisz én mondtam neki, hogy te jössz! Vagy pakol, mondja, hogy kiszeded, ő akarja kiszedni a könyvet a dobozból, de nem azt mondja, hogy kiszedem....nem tudom, érthető e. Ezt hogy oldjam meg? Néha nem tudom, mit akar, kérdezem, hogy ki fessen? Mondja, hogy te....akkor most ő vagy én????:)
2011. júl. 15. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Hihi :) Sokat nem tudsz tenni. Kijavítani csak úgy javíthatod, h többször használsz olyan mondatokat, amiben benne vannak ezek a névmások. Meséket is ki lehet találni, pl. körbeviszed a szobában és megmondod, h mutatkozzon be, h szia szekrény/szék/ágy/maci én vagyok az xy. A kijavításkor viszont ne használd, h azt "nem úgy mondjuk", mert az bestresszeli a gyereket és úgy fogja érezni, h ő buta.
2011. júl. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem ez minden kisgyereknél megvan. Magától meg fogja tanulni a helyes kifejezéseket. Mi amikor nem tudtuk eldönteni akkor rákérdeztünk pl. hogy most ki jön a játékban Patrik vagy anya, és akkor ügyesen meg tudja adni a választ. Nekünk ez bejött. Már 4 és fél éves, nagyon okos gyakorlatilag kisebb szavakat már elolvas (magától), de a mai napig van egy dolog amit fordítva mond. Az öcsém helyett mindíg azt mondja, hogy öcséd. Szerintem ez is elmúlik majd hamar nála.

bocs, hogy kicsit hosszú lett.

2011. júl. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom is ugyanigy beszel. En nem aggodom, szerintem idovel minden megoldodik es ra fog jonni, hogy mit mikor es hogyan kell mondani.
2011. júl. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

:-D

Az én lányom az enyém helyett azt monda: tiem,Az én helyett pedig hogy: tem.

Én úgy próbáltam,hogy amikor végre mondta,hogy "én" akkor a kezét a mellkasára tettem,majd magamra is mondtam,mutattam,hogy "én!" -Sokszor játszottuk ezt,és már jól használja.

Amikor kérdeztük Tőle,hogy "ez kié?" akkor a válasz eleinte az volt,hogy "tem,majd tiem". Erre azt mondtam neki,hogy: igen a tiéd,de mond azt,hogy enyém! Próbálta kimondani,nem igazán sikerült,majd úgy kimondta,hogy e-nyém. Kérdeztük megint,hogy "ez kié?" Megint "tiem" volt a válasz,megint megkértem,mondja,hogy "enyém". Megint kérdeztük,megint "tiem" volt a válasz. Kijavítottuk még egy párszor,jó 1 hét beletelt,de megtanulta!


Javaslom,Ti is játszatok ilyet! Pl ha a könyvet a dobozból azt mondja,hogy "kiszeded" akkor "veszekedj" Vele,hogy :én szedem ki!

Mi a pizsit mikor felveszi is szoktunk (volt) ilyet játszani,hogy "tiem!" és a kezébe veszi,erre én kiveszem a kezéből,és azt mondom,hogy "enyém!" Erre a gyerek vissza veszi,és "enyém!" Mindig egy kicsit. Élvezi is,és meg is tanulja,hogy kell mondani a dolgokat!


Amúgy nem feltétlenül baj,ha most még kavarja a dolgokat! Hiszen ahogy írtad,csak pár hónapja kezdett beszélni! Majd megtanulja hogy használjuk helyesen a szavakat!

2011. júl. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 ava87 ***** válasza:
A fiam is így kezdett először beszélni, de ezen ne aggódj, majd meg fogja érteni, hogy hogyan kell mondani helyesen.
2011. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyanígy kezdte a lányom is, amikor elkezdett beszélni. Én semmit nem csináltam, magától jött rá egy idő után, hogy hogyan kell használni. :) Néha még előfordul, de már 3 évesen jól használja a te-én szavakat.
2011. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen korszak, és nagyon bírtam, amikor azt mondták, hogy tiem! :) A legkisebb lányom pedig következetesen úgy mondta csak sokáig, hogy Júliáé.

De ovis korukra simán elhagyták, csak pár hónapig tartott. Az a fontos, hogy te mindig helyesen mond, ne utánozd a "rossz" kifejezéseket és akkor majd kialakul nála hogyan kell jól mondani.

A kislányom most 3 éves és a mivel? kérdésre adott válaszaiban, ahol mássalhagzóra végződik a szó mindig -val,-vel -t mond. Tehát nem azt mondja, hogy székkel, hanem hogy székvel. Ez is olyan érdekes :) A nagylányom is így mondta kicsiként, aztán egyszer csak elhagyta. Néha elmondom utána helyesen a szót, de különösebben nem javítgatom, majd ráérez, ha eleget hall helyes beszédet.

2011. júl. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak olyan fura, mert 2 hónapja kb 10 szót beszélt, most meg 3-4 szavas mondatok ...csak olyan kis összevissza:) köszi az ötleteket!
2011. júl. 15. 11:24
 9/9 anonim ***** válasza:
semmit nem kell tenned, ne is javítgasd mert az csak árt, majd megtanulja magától
2011. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!