Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van másnak is olyan kisgyereke...

Van másnak is olyan kisgyereke, aki fordítotva használja az egyes szám 1. és 2. személyt? Mekkora?

Figyelt kérdés
Az enyém 2,5. Kifested a cicát nála azzal egyenlő: kifestem a cicát. Kérsz inni = kérek inni. Megmosom a hajadat = megmosod a hajamat. Most válaszolt nekem egy logopédus szakértő, hogy ez tök normális és nem szabad javítgatni. Csak arra vagyok kíváncsi, másnál mikor rendeződött ez a helyzet? Amúgy megkésett beszédfejlődése volt, 2 évesen kezdett beszélni, addig is mindent megértett és nagy erőkkel halandzsázott.
2011. okt. 16. 13:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
mármint fordítva :)
2011. okt. 16. 13:44
 2/15 anonim ***** válasza:
Semmi baj. Jár már közösségbe? Ez rendeződni fog kb 1-1,5 éven belül. Általában közösségben hamarabb. Közösségben egyébként felszed majd egy csomó más fura dolgot. Az én szépenbeszélőm pl el kezdtett palócosan beszélni az oviban, mert az ovónéni is úgy beszélt. :) Nagyon cuki volt. Én nem tudtam utánozni sem.
2011. okt. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát ez tleg cuki lehetett! Igen már ovis, még kezdő, és elég nehezen értik a beszédét az óvónők, nem a fordított szempont miatt, hanem mert sok beszédhibája van még. Tudom, nem hasonlíthatom össze olyannal, aki egy évesen kezdett beszélni, de nem nagyon hallok más gyereket így "fordítva" beszélni... Viszont más dolgokban sokkal ügyesebb másoknál, pl a bugyitól a sapkáig bezárólag egyedül öltötzik, nem is enged segíteni.
2011. okt. 16. 13:57
 4/15 anonim ***** válasza:

A fiam 2.5 évesen kezdett beszélni(megkésett beszédfejlődésű) és ő is pont így beszélt ahogy írod. Mára (3.5 éves) 10 esetből 7szer már jól mondja és a maradék 3ban pedig elismétli helyesen mert tudja hogy nem úgy kell mondani.

Ti hamarabb is kezdtetek beszélni így biztos hamarabb jön el ez is hogy helyesen fogja alkalmazni.

2011. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi, bízom benne. Sajnos magánhangzók is hiányoznak a hangkészletéből (mássalhangzók más gyerekekenél is szoktak), így elhiszem, hogy nehezen értik az óvónők. Bízom nagyon a közösség motiváló erejében. Így is sokan pofákat vágnak, ha nem értik őt, meg ájuldoznak, ha megtudják, hogy 2 éves koráig nem beszélt. Hát ez van.
2011. okt. 16. 14:31
 6/15 anonim ***** válasza:

Nemáá, 2 éves koráig nem beszélt, és ettől ájuldoznak? De miért? Ez tök normális és átlagos. Ha 3 éves korában sem beszélne, akkor kéne aggódni, de még akkor sem kéne ájuldozni. Az én lányom is 2 éves korától beszél, és teljesen átlagos, sőt van a környezetünkben több olyan gyerek aki ennyi idősen még csak halandzsázik, de minden másban nagyon ügyes.

A lányomnak is vannak ilyen fordítva beszélős mondatai, mint pl a "Kérsz vizet", de én nem mindig javítom ki. Észrevettem, hogy amit az elején hibásan mondott azt később magától kijavította, úgyhogy bízom benne hogy ezzel is így lesz. Ő még nem jár oviba, otthon van.

2011. okt. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A fiam 2,5 èvesen kezdett beszélni. Szintén igy beszèl még most is, mint a Tiéd, közli is, hogy forditva beszélsz:) beszèlek helyett....ideges, mikor kijavitom és legalàbb kétszer elismétli rosszul. Akkor hagyjam békén? Oviba tavasztól fog járni ...
2011. okt. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

nyugi


majd az oviban helyre megy az a sok "hiba" :-))

ami a lényeg h iskolás korra helyesen beszéljen a gyerek

most még semmiről nincs elkésve és hitetnél a logopédusnak !

2011. okt. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, abszolút hiszek a logopédusnak, kicsit félremagyarázol, csak arra voltam kíváncsi, mikor szokott a beszédük megfordulni.

Ájuldozásról: egyik kislány anyukája szinte elsápadt a héten, mikor ezt megtudta, és kérdezte: Úristen és nem estél kétségbe? Mondom nem, konzultáltam a védőnővel és a Beszédjavító intézettel.

És egy aranyos sztori, azzal kapcs., hogy "fordítva beszélsz". Tegnap a kislányom büszkélkedett az apjának: Kakiltál! Mondom neki: úgy kell mondani: kakiltam. Mire ő: Mama kakilt!!! :o) (Ekkor még nem volt meg a logopédus tanácsa, hogy ne javítgassam, mert egy online szakértőt kérdeztem és ma jött meg a válasza.)

2011. okt. 16. 17:41
 10/15 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 lesz decemberben, de még most is így beszél, 2 éves kora óta :)) Most javítgatom, és néha már jól mondja, pld. "Kérem az almát" a "Kéred az almát" helyett .Nagyon cuki:))
2011. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!