Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudna a lányom gyorsabb...

Hogyan tudna a lányom gyorsabban végezni a kakilással?

Figyelt kérdés
5 éves, két naponta kakil, de van hogy három negyed órán keresztül.

2011. júl. 16. 20:17
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
a végén már nagyon unatkozik, viszont ha korábban kel fel a wc-ről, akkor öt perc után ujra kell mennie.
2011. júl. 16. 20:18
 2/19 A kérdező kommentje:
egészségesen étkezik, sok gyümölcsöt és rostot eszik. sokat mozog, jó erőben van.
2011. júl. 16. 20:21
 3/19 anonim válasza:
Én 20 évesen is így vagyok:S
2011. júl. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
a végén szinte már sír, hogy menne máshová. látszik, rajta, hogy végig nagyon kűzd szegénykém. van valami módja, hogy gyorsabban menjen a dolog?
2011. júl. 16. 20:28
 5/19 anonim válasza:
Nekem kiskoromban sokszor végbélkúpot adtak, de ehhez nem szabad hozzászokni. Esetleg még több gyümölcs, lekvár, paradicsom, tej.
2011. júl. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
sok gyümölcsöt eszik, és tejet is szokott inni. a széklete normális állagú, bár néha kemény. ha kemény neki akkor kap kúpot. van olyn, hogy 10 perc kínlódás után indul meg neki. milyen pózban, hogyan tudna jobban nyomni?
2011. júl. 16. 22:35
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha előre-hátra hintázik a vécén, az is segít.

Vhol olvastam, hogy vécézés előtt guggolásokat kell végezni, az is beindítja a bélmozgást, de hogy ez bejön-e, azt nem tudom, de van benne logika.

2011. júl. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Először is guggoljon fel a wc-re. Álljon rá a wc ülőkére és guggoljon rá. Ez azért használ , mert ez a természetes székelő póz. Kb. 10 éves koromig csak így ment, amíg meg nem nyúltak annyira a lábaim ,hogy a wc-n való ülés közelebbivé vált a guggoló pózhoz , mint előtte. Másrészt alkalmaztasd vele a figyelemelterelést. Mindig vigyen be egy játékot, és ne azzal a céllal üljön rá a wc-re ,hogy most kakálni kell, hanem azzal ,hogy most játszik egy jót. Nekem még mindig csak akkor megy, ha olvasok vmit pl. Tök mindegy ,hogy az a hajbalzsam leírása, vagy bármi , csak legyen vmi , ami eltereli a figyelmem. Sztem ez a kettő együtt be fog válni nálatok is , ha egyébként normális a széklete.
2011. júl. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
terpessze szét a lábait amikor felguggol, vagy zárja őket össze? teljesen guggoljon le amennyire tud, vagy magsabban tartsa magát? ha játszik közben igaz, hogy jól érzi magát, de nem fog elfelejteni nyomni közben?
2011. júl. 18. 10:05
 10/19 anonim ***** válasza:

"terpessze szét a lábait amikor felguggol, vagy zárja őket össze? teljesen guggoljon le amennyire tud, vagy magsabban tartsa magát? ha játszik közben igaz, hogy jól érzi magát, de nem fog elfelejteni nyomni közben?"


Zárt lábakkal nem lehet guggolni. :) Egyik lába a wc ülőke egyik oldalán, másik a másikon. Ebbe szerintem segíts neki , nehogy bele essen a wc-be. Guggoljon rá, amennyire csak tud. Ez a legjobb székelés szempontjából, meg ha tartania kellene magát , az nagyon fárasztó lenne. A lehető legkényelmesebben guggoljon rá. És nem hiszem ,hogy el fog közben felejteni nyomni, mert épp az a lényege a figyelemelterelésnek , hogy megszűnik a psziché görcsös akarása ,amitől leáll a bélmozgás. Mihelyt lefoglalja magát el fog indulni a bélmozgás, erősen megjelenik az inger, és nyomni fog a hatására. :) Nem vagyok benne biztos ,hogy ez mindenkinél beválik, de sztem be fog. Velem is sokat szenvedtek kiskoromban a szüleim , ezeket a módszereket én fejlesztettem ki magamnak, de remélem a lányodnál is bejönnek majd.

2011. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!