Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom jövő hónapban lesz...

Kislányom jövő hónapban lesz 3 éves. Kb.2 hete nincs pelusunk, most már egyáltalán nem pisil be. A kakilással viszont vannak gondok. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Az elején 2x belekakilt a bilibe, de azóta valahogy nem megy. Sajnos nem szól, és elbújik, aztán a bugyiba megy az egész. Van hogy utána sem szól, csak gyanús hogy úgy eltűnik. Mit csináljak? A pelenkát nem hajlandó visszahúzni, én meg hiába kérdezgetem hogy kell-e kakilni, mindig azt mindja hogy nem, aztán meg bekakil. Attól félek ha napközben visszaadom a pelust visszaesünk teljesen. Tudnátok valami ötletet v. tanácsot adni? Nagyon aggaszt ez a dolog. A fiamnál semmi gondom nem volt.
2011. máj. 31. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges, hogy előtte öntötted ki a "cuccost" a WC-be? (Úgy értem, látta, ahogy lemegy a kaki). Az ilyen kisgyerekek meg szoktak ijedni néha tőle.

A lányom annó magától a kakitól ijedt meg a biliben... Lehet ez is támpont.

Aztán szépen lassan rábeszéltem a bilire, bizonyos időközönként ráültettem, olvastam neki, míg eredmény nem lett.

2011. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Védőnőm szerint vannak gyerekek, akik pszichésen ragaszkodnak a kakihoz.

Mutasd meg neki mindig a te kakidat, húzza le ő.

Mesélj neki, hogy a királylányok/kiskutyák/Miki egér/Donald kacsa/Julcsi/Marcsi/apa stb (bárki akit szeret) mindenki a vécébe kakil és utána lehúzzák és integetnek neki.

Csak olyat ne mondjál neki, hogy "be ne kakiljál", nehogy visszatartsa, aztán székrekedése legyen az ijedelemtől.

A "bugyi nem szereti, ha kakis lesz, bezzeg a vécé, az hogy szereti". Kis lelkituning kell neki, ne ragaszkodjon a kakijához annyira.

2011. máj. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket!
2011. máj. 31. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is most megy a bilire szoktatás! Mi ígérünk érte valamit, ha belekakil. Egy kis darab gumicukor, egy plusz mese, vagy bármi, ami érdekli és nem mindig szokott kapni. Beválik!
2011. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnap én is pont ezt a tippet kaptam, és próbálkoztam is vele. Tegnap nem volt kaki, de látom benne a hajlandóságot, és most hogy van ösztönzés talán sikerül! Köszi!
2011. jún. 1. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!