Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most kezdenék dolgozni a...

Most kezdenék dolgozni a héten, de a kisfiam nagyon beteg. Mit szólnak, ha már első nap nem tudok menni? Felmondhatnak, ha sokat vagyok vele táppénzen?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasom itt is,sok kisgyerek ha elkezdi az óvodát szinte folyamatosan beteg.Megértő ilyenkor a munkáltató?

Azt sajnos nem tudom megoldani,hogy nagymama maradjon vele vagy a férjem.


2011. júl. 17. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, nem sok esélyed van rá, hogy majd milyen megértő lesz. Sajnos nagyon könnyen kap helyetted másikat, nem szerencsés pont az első héten táppénzre menni. Beszélj a főnökkel és mondd meg neki, hogy most nagyon beteg a kicsi, nem igazán tudod megoldani, hogy mással legyen. Esetleg ha minden kötél szakad, mond azt neki, hogy megpróbálsz valakit keríteni, aki vigyáz a gyerekre.
2011. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel gondolom 3 hónapig próbaidőn vagy, így ezen időn belül bármikor felmondhatnak indoklás nélkül, amit biztosan meg is tesznek ha első héten táppénzre mész.
2011. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne feltétlenül táppénzen? Én inkább úgy értelmezem, hogy gyed/gyes után most megy vissza.


Lényeg: a kicsi 3 éves koráig él a felmondási védelem. Ha elmúlt 3, és te csak most kezdesz el dolgozni, a védelem még 30 napig él. Vagyis nem rúghatnak ki emiatt most.


De érdemes lenne beszélni a főnököddel, hátha meg tudjátok beszélni.

2011. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kivettem a szabadnapokat,amik jártak a 3 év után ez 2 hónap volt,11 éve dolgozok itt,de már nagyon várnak,mert nem vett fel helyettem senkit és még egy másik ember is elment.Ti hogy oldjátok meg ha sokszor beteg a gyerek?Nem szégyelltek táppénzre menni?Nekem ez olyan kínos,mert úgy jön ki,hogy cserbenhagyom a többieket,pedig én örülnék a legjobban,ha nem lenne beteg a gyerek.
2011. júl. 18. 08:21
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Na akkor én leírom neked a megoldást, hogy NE legyen beteg a gyerek.

Én végigjártam ezt az utat, hidd el, ez még csak a kezdet. A kisfiam ahogy bekerült a bölcsibe 1 hét bölcsi, 1 hét otthon. Ez ment 3 hónapig. A férjem állandóan mondta, hogy engem ki fognak rúgni. A gyereknek a keze lába begombásodott a sok antibiotikumtól. Beszedett egy halom gyógyszert, vitamint, immunerősítőt haszontalanul.

Ezután elvittem egy homeopátiás gyermekorvoshoz, aki egy félórán át kérdezősködött, megvizsgálta, adott homeopátiás immunerősítőt. Na azóta egyszer sem volt beteg a gyerek. Továbbá közölte a doki, hogy minden betegséget meg lehet gyógyítani homeopátiával, magas lázat is lehet csillapítani, semmire nem kell gyógyszert szedni, kivéve néhány komoly betegséget (tüdőgyulladás, stb.) Itthon egész raktáram van homeopátiás szerekből, mindenre találok megoldást.

És a kérdésedre válaszolva, a munkahelyed nagyon rosszul fogja tolerálni a hiányzásaidat, aminek nem kívánt következményei lehetnek. Én a helyedben a homeós orvos mellett szavaznék.

2011. júl. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!