Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évessel belevágni a nagyvilá...

2 évessel belevágni a nagyvilágba?

Figyelt kérdés
21 hónapos a fiúnk, úgy néz ki, hogy még az éven külföldre kell mennünk dolgozni, hogy tudjunk haladni valamerre. Most az anyóséknál lakunk, borzalmas a helyzet. Vinnénk a gyereket is. Semmi ismerős nincs kint (Ausztriában, vagy Németországban gondolkodunk), csak úgy a vakvilágba mennénk. Az a bibi, hogy ha innen elmegyünk, akkor vissza nem jöhetünk, tehát addig lennénk kint, míg egy házra és egy pár évi megélhetésre legyen pénzünk, hogy fenn tudjuk tartani magunkat, míg itthon találunk normális munkát. A párom 15 éve dolgozik 1 cégnél, havi max. 90ezret hoz haza, de úgy, hogy 3 műszakba jár és hétfőtől szombatig mennek. Én gyesen vagyok, mert épp a terhességem előtt 1 hónappal rúgtak ki, nem volt meg a biztosítási jogviszonyom (decemberben küldtek el, januárban lettem terhes). Muszáj lépnünk, de nem tudjuk, hogy hova, és mi az első lépés. Sok tartozásunk van itthon, azt is jó lenne rendezni.
2011. júl. 18. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem mehettek vissza? :O Miért nagyi szó nélkül nézné, ha nem jönnek össze a dolgokk, akkor a híd alatt lakjatok??? :O


Na jó szerintem amúgy menjetek, ha ennyire rossz a helyzet.

2011. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gyerekkel a semmibe ne!!! Menjen előbb a párod, találjon munkát, lakást és ha minden megfelelő, akkor menjetek utána a gyerekkel.
2011. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha a párom kimegy, én itt nem maradhatok egyedül a gyerekkel. Így is megtűrt személyek vagyunk, épp csak ki nem raknak. Mostanában csak enni és aludni járunk haza, bár enni se nagyon, mert én 2 napja nem bírok enni egy falatot sem.

Elsőnek. Igen, a nagymama elnézné, hogy csövezünk a híd alatt. A fiam az első unoka, végül is azért is tartottuk meg, mert annyira erősködtek, hogy költözzünk haza (albiban laktunk), majd ők segítenek. Most meg ott rúgnak belénk, ahol csak tudnak.

Anyámmal nem jó a viszonyunk, és ő is külföldön dolgozik, apám meg egyedül él már lassan 20 éve, az ő háza meg egy merő fertő, oda a kutyámat sem engedném be, nem hogy gyereket, meg nagyon nehéz természete van, nem lehet vele kijönni. Nincs kihez fordulnunk, nincs senkink...

2011. júl. 18. 14:39
 4/12 anonim ***** válasza:

Miből gondoljátok fenntartani magatokat külföldön amíg nincs állásotok? Hol fogtok lakni?

Ésszerűbb az, ha a férfi kimegy -addig ti kivesztek itthon egy olcsó albérletet- és ha meg vannak az alapok, mehettek utána.

2011. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem a kérdéseket. Szóval, először is olyan helyre mennénk, ahol biztosítják a lakhatást és az étkezést (most böngészek a neten, Ausztriába szállodákban keresnek embereket, takarítókat, animátorokat). Tehát nem mennék úgy, hogy na, itt vagyok, adjatok munkát. Csak úgy, ha van fix hely, ahova tudunk menni és minimum a szállás biztosított. Apám és nagymamám pedig adna pénzt, hogy az első 1-2 hónapban meg tudjunk élni.
2011. júl. 18. 14:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég durva helyzet de: csúnyán hangzik: anyaotthon. A párod úgy menjen ki hogy tuti helye van, addig gyűjtöget, szerez albérletet kint. Úgy tudom fél évig lehet anyaotthonba maradni + 6hó indokolt esetben. Ott biztonságba vagytok, nem piszkál senki.

Jártam már anyaotthonba, ahol külön szobába voltak anyák a picikkel, minimális összeget kell csak fizetni, és minden másban segítenek.

2011. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jo az otlet,hogy olyan melot probaltok keresni ahol legalabb a lakhatasotok biztositva van.Egy bibi azonban van.Ezeken a helyeken altalaban nem latnak szivesen egy babaval,mert cserebe minimum 12-16oraban elerhetonek kell lenned.Mivel ott laksz ahol dolgozol ez az ido valojaban 24orara modosul.

Probaljatok meg valahogy azt az idot kibirni itthon,a kicsivel,amig a parod megalapozza nektek a kimenetelt.

Talan az anyaotthon a segitsegedre lehet.

Kivanok nektek sok sikert.

2011. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, a lakhatás az a munkavállalóra vonatkozik, családtagra, barátra, gyerekre stb nem.
2011. júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős nélkül nagyon nehéz külföldre menni. Mi családhoz mentünk annak idején az államokba, nulláról kezdve, első 3 hónap csak alapozás volt, munka keresés, stb. Megismerni a környéket, ovikat, cégeket, stb. Ismerőssel is hosszú idő volt, mire letettük az alapokat. Első 6 hónapban nem kaptunk 1 nap szabit sem, betegen kellett vinni a gyereket az oviba, mert nem vehettem ki szabit. Arról nem beszélve, hogy milyen drága volt az orvosi költség (profi ellátás volt mondjuk). Nem fenékig tejfel külföldön sem az élet, a sok hír azt mondja, de nem kell mindent elhinni. Sokan belevágnak így a nagyvilágba, de én nagyon nagy óvatosságra intenék mindenkit.


A picit sem szabad ide-oda rángatni ugye, ha nem jön össze kint, lelkileg is. Új ország, új nyelv, új környezet, ovi, barátok, stb. Ha párod külön megy előre, úgy biztosabb lenne, de a kapcsolatot akkor pedig kockáztathatja a távolság, főleg, ha több hónapra, akár évre is lenne az átmeneti időszak. Csak akkor érdemes ilyenben gondolkodni, ha nagyon jól beszélitek a nyelvet.

Nem könnyű a helyzetetek.

Itthon biztos nem tudtok váltani máshova? Lehet, hogy csak annyira felőrölt az elmúlt hetek, hónapok eseményei, ha jól sejtem, valami újabb konfliktus helyzet váltotta ki, a "menjünk innen gyorsan és messzire"- gondolatokat.

Lehet meg kellene próbálni először itthon egy másik megoldást, valami módon anyóstól kiköltözni.

Melyik városban laktok?

2011. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy Kanadába ki lehet úgy menni, hogy az ottani magyarok által fenntartott vendégház-típusú szálláson lehet lakni fél évig. Azalatt kell állást és lakást találni. Ha érdekelnek a paraméterek, akkor pontosabban utánakérdezek.
2011. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!