Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, nektek hogyan tolerál...

Anyukák, nektek hogyan tolerálja a munkáltatótok a gyereketek betegségéből adódó hiányzásokat?

Figyelt kérdés

Van segítségetek?

Nekem nincs, tavaly össz-vissz 4 hónapot tudtam dolgozni, sehova se kellek, mert a gyerekekek minden hónapban betegek 1X, és a férjem nem megy táppénzre, mert félti a család 1db fix állását (a sajátját).

Most szeptembertől újult erővel kezdenék dolgozni, de félek, hogy az ősszel jön az influenza is, és kezdődik az egész előlről. Teljesen kétségbe vagyok esve. Én már tényleg csak akkor fogok tudni érdemben dolgozni, mire iskolások lesznek a gyerkőcök?

Más is van ezzel így?


2011. júl. 19. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia. Enyém most kezdi az ovit, és csak reménykedem, hogy nem lesz így majd. Már állásajánlatot is kaptam (nem sokkal az oviba beszoktatás után, ráadásul 4 órásat, ilyenre vágytam). Van segítségem, anyukám itt lakik nem messze, igaz, ő is dolgozik még, de tudná a gyereket hozni és vinni is, és ha beteg lenne, anyura számíthatok, neki rugalmas a m.ideje, azaz nem gond, ha nem megy be pár napot.


Ennek ellenére tartok én is az egésztől... Egyszerűen szomorú, hogy a gyerekes anyukák mind mumus egy munkáltató szemében.. de csak itt Magyarorszgágon. Svájcban, az öcséméknél nagyon nem így van!


Ja, és már most elkedztem adni a gyereknek a Broncho Vaxom port (gyerekorvos írta fel), hogy az immunrendszerét megerősítsük ovikezdésre, így remélhetőleg nem lesz állandóan beteg.

2011. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ó, mi már túlvagyunk a ribomunylon is, a béres cseppen, a homeós bogyókon :-(((((((((

Én is olyan munkát kaptam, hogy heti 5X 9-13-ig, álom munkának tűnik gyerek mellett, de annyit már nem termel ki mondjuk, hogyha betegek, bébiszitterre bízzam. :-(

2011. júl. 19. 15:38
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem. (első vagyok). Mennyi idősek a gyerekeid? Esetleg egy másik gyesen lévő anyuka barátnőd nincs? Vagy egy aranyos, megbízható szomszéd néni? Persze attól is függ, mennyi idősek.. :)


A homeos cuccok nálunk már csecsemő korban sem váltak be, a Béresre azt mondta a gyógyszerész, hogy hatóanyagilag nem olyan mint a Broncho Vaxom.. az gyógyszer, a Béres meg csak gyógyhatású (azt recept nélkül is lehet kapni).


Kérdezd meg ezt a Broncho-t a gyerekorvosotoktól.. nekem magától ajánlotta, pedig tök egészséges a gyerekem hálistennek, nem is értettem, miért írja fel nekünk.. aztán rákerestem fórumokban erre, és nagyon jókat írnak róla.. Jó drága is, mert 2 dobozzal kell (2x5.000 Ft), de fél évre védettséget nyújt a felső légúti megbetegedések vírusai és baktériumai ellen.

2011. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tök jó, köszi!!!!!!
2011. júl. 19. 15:44
 5/13 A kérdező kommentje:
És már most elkezdtétek szedni? Vagy mikor kell kezdeni?
2011. júl. 19. 15:48
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

:) Nincs mit!


Igen, ezt mi már július 1-jén kezdtük. Akkor adtam neki az első adagot.


Ez úgy van, hogy 30 por van egy dobozban. 30 napig minden reggel az italába kell keverni, és megitatni vele. (utána fél óráig nem ehet, de nálunk ez nem probléma, amúgy sem eszik kb. 2 óráig ébredés után, csak iszik).


Aztán 30 nap szünet!!!


Utána a 2. dobozt el kell kezdeni, de úgy, hogy 20 napig adod, 20 nap szünet. Majd 10 napig adod, 10 nap szünet, és kész a teljes, fél évre szóló kúra!


Ja, és már az első doboz után védelmet ad, úgyhogy kezdjétek el nyugodtan mielőbb! :)

2011. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hali, mi is ezt kaptuk a gyerekorvostól, és klasszisokkal jobb mint a Béres és társai! Ajánlom én is! Nem is voltak tavaly betegek ovi és sulikezdéskor.
2011. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De jó de jó de jó!!!!!!!!!! Holnap feliratom a dokinkkal!

Köszönöm!

2011. júl. 19. 15:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nektek is jó lesz, főleg, ha mindig elkapnak valami nyavalyát. A fiam egyszer lett taknyos influenzás időben (ezt a port már kapta akkor) és 2 napig volt otthon, enyhe lefolyású volt nála. Szerintem ha nem kapta volna, 2 hétig tutira itthon lettünk volna. Szóval ha el is kap valamit, az sokkal hamarabb gyógyul, mintha nem erősíted fel az immunrendszerét.


2 gyerkőcnél 2 x 10.000 Ft-tal kel számolni, (és egy hónap múlva újabb 10.000 Ft, tehát összesen 20.000 a két gyerekre) de bőven megéri, hiszen a gyógyszerei és a kiesett időd ennél többet visz el.

2011. júl. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi most úgy vagyunk,hogy most kezdenék pénteken,mert lejárt a gyes,szabadság és pont beteg,annyira,hogy még lehet,hogy kórházba kell menni vele.Nem biztos(remélem,hogy nem),de tüdőgyulladása van és a 2. antibiotikum kúrát csináljuk.Ha itthon lábadozik,még oké,de ha be kell menni,akkor nem megyek dolgozni.Nem hiszem,hogy jó szemmel fogják nézni,de ...én is annak örülnék a legjobban,ha nem lenne soha beteg.Nálunk eddig nem is volt beteg,de idén volt egy nagyon súlyos tüdőgyulladása infulenza szövődményeként és most megint.Úgylátszik ez lett a gyenge pontja.Az a baj,hogy ha nagyon beteg és lázasan fekszik itthon nálunk mindig kűzdelem,hogy itassuk,hogy nehogy kiszáradjon,valamint ha tényleg nagyon oda van,akkor anya kell és én sem szívesen bíznám a férjemen kívül másra.Lehet,hogy nem kell dolgoznom,de nem szeretnék én felmondani.Majd meglátjuk,hogy mi lesz,de az első a fiam.
2011. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!