Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A GYED/GYES-en lévő anyukák...

A GYED/GYES-en lévő anyukák automatikusan kimaradnak a cégnél lévő éves fizuemelésből? Ez így törvényes?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez általános béremelés, akkor a gyeden lévő anyukának is emelkedik a bére. HA teljesítményhez kötött emelés, ami nem mindenkit érint, akkor nem emelkedik.
2011. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Általános, éves béremelésre gondolok. És,hogyha jár, akkor nem értem, hogy miért nem kaptam róla értesítést 3.éve? Reklamálhatok akkor is, hogyha még gyed-en vagyok, illetve, hogyha nagy valószínűséggel nem fognak visszavenni a céghez?
2011. júl. 20. 12:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező értesíteni róla, de attól még meg kell kapd. Ha nem vesznek vissza akkor csak akkor van jelentősége mikor kifizetik a felgyűlt szabidat.
2011. júl. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mert én dolgozok egy cégnél üzletnyitás óta, négy éve, de az üzlet egy éves évfordulóján már állományban voltam az elsővel terhesen. Azóta nem mentem vissza, illetve a szabikat kivettem, de újra állomány a második baba miatt. Az én fizum ugyanannyi, de mindenkinek emeltek azóta, illetve az üzlet egy éves korában.
2011. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez a végkielégítésnél is számít, nem? vagy csak a szabi elszámolásnál? Azért 3 évi korrekcióról maradok le, ha ezt nem veszik figyelembe. Az már súlyos ezreket jelent gondolom...
2011. júl. 20. 13:21
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Amennyiben a szülés után vissza tudsz menni dolgozni a korábbi munkahelyedre, akkor a munkaadódnak kötelessége felülvizsgálni a béredet, és a Munka Törvénykönyve szerint a többi munkavállalónak biztosított időközbeni emelést számodra is biztosítani. Sőt, a gyedről, gyesről visszatérő munkavállalót ezen kívül is megilleti fizetésemelés - pontosan annyi, hogy fizetése megegyezzen a vele azonos gyakorlattal és munkakörrel rendelkező munkavállalóéval.
2011. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Engem ki akanak rakni, legalább is anno fel akartak mondani, csak terhességemmel védetté váltám. Kérdés, ha lejár a GYES, akkor a végkielégítést, szabikat korrigált bérrel kell számolniuk vagy sem?
2011. júl. 22. 22:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Amíg itthon voltam,addig nem kaptam emelést,májusban kezdtem újra dolgozni,azóta kapom az emelt fizetést

2011. júl. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!