Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik két év felett is együtt...

Akik két év felett is együtt alszotok a csemetétekkel, milyenek az esték/éjszakák?

Figyelt kérdés
Lefektetés után kimentek a szobából még tenni-venni? Ha igen, akkor altatáskor megvárjátok míg elalszik a gyerek, vagy már előbb kijöttök? Éjszaka felkel? Próbáltátok már átszoktatni? Mikorra tervezitek? Meg úgy általában, mesélnétek arról, nálatok hogy működik ez a családi ágy dolog, és hogy milyen érzésekkel élitek meg?
2011. júl. 21. 04:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Az en fiam 2,5 eves volt pont, mire elkezdte az ejszakakat vegig aludni. Nalunk az alvassal volt csak mindig gond, keveset aludt es ejjel 3-4 alkalommal felebredt a ciciert. Ez ujszulott koratol 2,5 eves koraig igy volt, utana mintha elvagtak volna. Sosem ebred fel, vizet sem ker, semmit. Most mar jobban alszik es ez magatol jott, mert amig probalkoztam dolgokkal, nem valtozott semmi, a korral jott a valtozas. O keson fekvo, 11-12 kozott fekszik, reggel 7-9 kozott kel, szoval 8 orat szokott aludni. Napkozben delutan mostanaban 1-2 orara siman lefekszik.


Mi nagyon jo erzesekkel eljuk meg, hogy kozottunk fekszik, biztonsagot ad, mert tudjuk, hogy hol van. Az en ferjem sokat dolgozik tavol, most sincs itt, tehat orulok, hogy ott van mellettem a gyerek. Szeretnenk par honapon belul atszoktatni az agyaba, ami a szobajaban van, de lehet, hogy az agya a mi szobankba kerul a mi agyunk melle, mert a ferjem megy kulfoldre 1 evre es nem akarom, hogy a gyerek egyik szobaban aludjon, en meg a masikban igy kulon.

2011. júl. 21. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
A gyereket nem jó dolog férjpótléknak tekinteni...
2011. júl. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a legjobb, ha a gyerek a saját ágyában alszik, szinte kezdetektől.

Az elején pár hétig kis bölcsőben jó, ha az anyukával egy szobában alszik, de kb. két hónapos kortól nyugodtan alhat külön szobában. Ha hozzászokik ahhoz, hogy a szülővel alszik, később erről nagyon nehéz lesz leszoktatni, és ez senkinek sem jó.

2011. júl. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Csak egy apró történet ehhez az anyucival alszok dologhoz: egyik szomszédasszony férje szintén külföldön dolgozik, minden hónapban max. 2x jön haza. Amíg távol van, a gyerekek az anyukával alszanak. Egyik alkalommal ezt találta mondani a kisebb, 5 éves (!!!) gyerek: DE KÁR, HOGY HAZAJÖN APA A HÉTVÉGÉN, AKKOR NEM ALUDHATUNK VELED.

Szerintem ez kumma gáz...

2011. júl. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%

A gyereknek teszi a legrosszabbat az,aki együtt alszik vele. Nem higiénikus,a gyerek sem tud nyugodtan aludni,és soha nem lesz önálló.

Nagyanyám gyerekkorában aludtak a szülők együtt a gyerekkel. De csak azért,mert nem volt másik szoba a lakásban.

Ma már ez nem probléma.

2011. júl. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A fiam még velünk alszik (2 múlt). Mostanában szeretnék átszoktatni ha végre vége lesz a fogzási mizériának, mert már hónapok óta rengeteget felébred és nehezen alszik. Az ágya a szobájában marad mert a mi szobánkból nyílik. A férjem és én is nagyon szeretjük hogy velünk van de nem sokára jön a tesó és addigra bizony az ágyában kell aludnia.
2011. júl. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

még szerencse, hogy jó páran válaszoltak olyanok, akikkkel sose aludt a gyerekük:)

az enyém másfél éves most. első naptól melletünk aludt, de ahogy nőtt, egyre kisebb lett a hely, sokszor szó szerint a fejemen aludt. 16 hónapos volt, amikor a kiságya 4. oldalát leszereltük, és odatoltuk a mi ágyunk mellé, így velünk is aludt, meg nem is:) pár nap alatt megszokta, semmi gond nem volt. úgy egy hónapja visszatettük a 4. oldalt, de még az ágyunk mellett van. este leteszem, puszi, megkérem, hogy feküdjön le és aludjon nagyot, én pedig vagy szintén lefekszem, vagy olvasok (mese nem jött be, folyton ő akar lapozni, ahhoz meg ki kell szednem, amit nem akarok...), esetleg a sötétben, sólámpa mellett mesélek fejből. általában 5 perc, és alszik is, egészen reggelig. van, hogy kijövök még, bekapcsolom a bébiőrt, de ha már elalszik, nem szokott felébredni.

mivel keleti oldalon van a szobája, és ott nyáron már 6kor hétágra süt a nap, inkább várunk őszig, akkor költöztetjük át. a délutáni alvását most is ott tölti, szerintem ezzel sem lesz gond.

egyébként én nagyon szerettem együtt aludni vele, leírhatatlan boldogság, hogy életem két legfontosabb pasijával összebújva alszunk. a legszebb pillanatok életemben, amikor éjjel felébredtem, és hallom őket szépen szuszogni:) soha, egyikünk sem feküdt rá vagy ilyesmi, pedig ismétlem, pár órás korától velünk aludt éjjel. sokkal-sokkal egyszerűbb volt a szoptatás miatt is, mint felugrálni egy éjszaka 10x, és átballagni a másik szobába. csak ugye ahogy nőtt, úgy lett kényelmetlen, kicsi a hely.

2011. júl. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

bár akik nem a kérdésre válaszoltak, azokat nem értem, miért ragadtak billentyűzetet. bár nyilván a jószándék vezérelte őket is, de el se tudom képzelni, milyen hatást várnak a szavaiktól. akik több mint két éve a gyermekükkel alszanak, soraikat olvasván talán hirtelen heves önostorozásba kezdenek és azonnali hatállyal kiebrudalják a gyereket az ágyból, csak mert a gyékán valaki azt írta, együtt aludni nem jó? vagy mi? még ha az lett volna a kérdés, hogy altassam-e magam mellett, segítsetek dönteni, akkor megérteném. de így?

mindenesetre köszönök minden választ.

mindenesetre köszönök minden választ.

2011. júl. 21. 08:54
 9/14 anonim ***** válasza:
11%
Igazad van, aludjatok csak együtt. Azért majd ha barátnője lesz már, gondolom átszoktatod a saját helyére, és nem csináltok egy nagy családi ágyat...
2011. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi oldalkocsis megoldásban vagyunk együtt a lányunkkal (kiságy 4. rács leszerelve, odaerősítve a miénkhez). Amíg szopott, 2 év 2 hós koráig, így volt megoldható az éjszakai ébredések miatt. Aztán 2 évesen bölcsis lett, lassan leszokott a szopiról és átalussza az éjszakát, de a bölcsi miatt nem akartuk külön tenni. Októberben lesz 3 éves, mint tervezünk neki ifjúsági ágyat venni, és azt majd szintén a mi hálónkban, de nem az ágyunk mellé állítani. Lassan jön a kistesó és nem szeretnénk kiebrudalni épp most. Szóval az terv, hogy amíg a pici szopik, addig négyen alszunk majd egy szobában, a kicsi oldalkocsisan, a nagy ugye külön ágyon. Ha majd a kicsi is leszokik a szopiról, egyszerre, együtt költöznek majd külön tőlünk egy szobába. Úgy gondoljuk, így könnyebb lesz. Persze ha menet közben kiderül, hogy a nagy nem viseli jól az együttalvást pl. zavarja a kicsi sírása (bár ez a közelség miatt nem jellemző, hiszen azonnal reagálok)akkor változtatunk a rendszeren. Egyébként szívesen alszunk így, vele vagyok, amíg este elalszik, aztán kijövök és még kicsit elvagyunk odakint apával. Mostanában éjjel hajlamos átgurulni hozzánk és szinte kiszorít minket, de ez néhány hét múlva megoldódik az új ággyal.
2011. júl. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!