Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Köpködés, hogyan szoktattad...

Köpködés, hogyan szoktattad le róla a gyermeked?

Figyelt kérdés
Elkezdte a lányom szépen mosni a fogait, öblítéssel együtt, viszont utána azzal szórakozott, hogy bármikor, ha az itatóban víz volt, akkor úgy csinált, mint aki öblített, és kiköpte a vizet, teljesen mindegy hol volt éppen. Az első néhány alkalommal rászóltam, hogy ezt fejezze be, igya szépen, most nem fogat mosunk. De nem, csak csinálta így tovább. Egyik alkalommal azt a mamánál játszotta el, és anyu is azt tanácsolta, hogy csapjak egy kicsit a szájára, mert sosem fogja megtanulni, hogy nem szabad. Tényleg csak meglegyintettem, de ennek meg az lett a következménye, hogy most már nem akar fogmosás után öblíteni, sőt, már fogat mosni se nagyon. Jól elrontottam ezzel, de ráadásul értelme sem volt, mert ha azt hiszi, hogy nem látom, akkor ugyanúgy köpköd, de már néha víz nélkül, a nyálát is. Hogy próbáljam meg erről leszoktatni?
2011. júl. 24. 08:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálunk volt egy hasonló probléma, a lányom minidg kiköpte evés végén az utolsó falatot, ivásnál az utolsó kortyot, és ebből egy idő után sportot űzött, ha babakocsiban evett vagy ivott, nekiállt köpködni csak úgy szórakozásból, akárhol voltunk, boltbab, villamoson stb. Én is eléggé ki voltam akadva.

Azt tanácsolnám, semmiképp se csapj a szájára vagy máshova. Én csak annyit tettem, hogy elvettem tőle az enni-/innivalót, kifejeztem a rosszallásomat de túl nagy feneket nem kerítettem a dolognak. Tudom, a nyálat nem tudod elvenni tőle, de talán nálatok is hasonló módszert lehetne követni, azaz nem kell túl nagy jelenetet rendezni, csak mondj annyi pl. hogy "nem szép dolog ilyen butaságot csinálni", ezzel el is veszed a dolog poénértékét, tudniillik a cirkuszt, talán így egy időután megunja. Addig is sok türelmet kívánok.

2011. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!