Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel tudnám segíteni a...

Mivel tudnám segíteni a kisfiam, hogy ne pisiljen be éjszakánként többször is?

Figyelt kérdés

egy hónap múlva 3 éves,kb.másfél éve szobatiszta nappalra,de a szabad éjszakázásra nemrég kezdtük szoktatni.Elalszik,és nemsokkal később már be is pisil.Nincs még beérve a pelus nélküli éjszakákra?Lehet nem kellene még erőltetni... de már elég nagy... Hogy segíthetném,h ne pisiljen be? És mennyi időbe

telik átlagosan,míg megtanulják tartani a pisit reggelig,? Köszi minden tanácsot.


2011. júl. 24. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

5 éves korig normális ha nem ágytiszta éjszakára.

Segíteni azzal tudsz,ha este nem adsz neki inni,vagy legalábbis csak pár kortyot,és éjszaka sem itatod.Lefekvés előtt feltétlenül menjen e pisilni.Nekünk ezek segítettek.

2011. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Jól szólt az előző. Estére folyadékmegszorítás, ti meg a legtöbbet a nyugodt, szeretetteljes háttér biztosításával tehetitek. Türelem, 5-6 éves korára (van, aki később, főleg a problémás családokban) teljesen kinövi, de lehet, hogy hamarabb is.
2011. júl. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia. Enyém 2,5 éves, és ahogy szobatiszta lett nappalra (3 hónapja) rá 3 hétre már éjjelre is az volt. Azt csináltam, hogy néztem reggel a pelenkát, és ha nem volt sok pisi benne, akkor levettem róla következő éjszakára a pelenkát, sosem volt baleset, mostmár lassan 1,5 hónapja szobatiszta éjjelre is, megbízhatóan. Pedig lefekvés előtt közvetlenül 3-4 dl tejet iszik meg, és egész éjjel tartja a vizeletét, reggel 8-9 körül pisil a bilibe.


Szerintem várj picit ezzel, add rá a pelenkát, és figyeld, hogy mikor 2-3 egymást követő reggel száraz(abb) a pelenkája, akkor vedd le csak róla következő éjszakára. Nem lesz ezzel semmi gond. :)

2011. júl. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

8-kor van lefekvés,és 7 óra körül kap inni egy keveset,majd csak reggel.Ha nem alszik még 9-kor sem,akkor megkérdezem mindig h kell e pisilnie,és kimegyek vele.

Gondoltuk,h már 3 éves,ideje lenne leszokni a pelusról,mert most szoktatjuk a wc-be,vagy a bilibe kakiláshoz is,mert nem hajlandó pelenkán kívül kakilni.Bilizés már alakul,de ez az éjszakázás...

Reggelre amúgy mindig teli volt neki a pelus,de akkor még kapott lefekvéshez egy bögre teát...

Ha ilyen sokára lesz szobatiszta,akkor türelem,nem idegeskedek miatta.

Köszi a válaszokat.

2011. júl. 25. 09:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát igen. Amikor elkezdted a szobatisztaságra nevelést még nem volt rá megérve!!!

1,5 éves gyereket nem kell biliztetni! Sokkal később lesz szobatiszta, ágytiszta, mintha vártál volna!

A 4.gyerekem 2,5 éves. 2 hete kezdtük a Wc-re szoktatást, előtte SOHA nem is próbáltuk!

2!! nap alatt szobatiszta lett, s éjszaka sincs pelusa már két hét óta!

Megérett rá!

2011. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Szerintem is nagyon korán kezdték..


Nálunk is cirka 3 teljes nap kellett a nappali szobatisztasághoz, (2,5 éves kora előtt picivel) és 3 hét az éjszakai szobatisztasághoz. Kaki az első perctől kezdve a bilibe (mostmár a wc-be) megy. De hát nem baj, van még ideje, meg fog ez oldódni :)

2011. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen,ezzel nincs is baj,de azzal igen,hogy senki nem születik úgy anyának,h mindent tökéletesen tud. Engem meg folyamatosan megszólnak a rokonok egy ideje,h három éves a gyerek,és még pelenkás.... Nagyon rossz érzés azt hinni,h teljesen elcsesztem,mert nem kezdtem onnantól szobatisztaságra nevelni,amióta ülni tud (kb. 5hós kora óta),mert mindenki ezt mondta,h akkor kellett volna...

A nappali tisztasággal nincs gond tényleg,legalább egy- másfél éves kora óta,de most nehéz az éjszakai bepisilést megszoktatni.Hát,türelem,egyszer úgyis megtanulja,gondolom.

Köszi a válaszokat.

2011. júl. 25. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!