Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 fél éves kislányom tehénte...

2,5 fél éves kislányom tehéntej fehérje allergiás. A bőrgyógyász szerint enyhén, és ihat továbbra is tejet. Valóban?

Figyelt kérdés

Nekem ez furcsa. Mert azt gondolnám, hogy valaki vagy allergiás vagy nem, és már pedig ha allergiás, akkor ki kell vonni az étrendjéből az okozót.

A labor leletén a következő állt: S. IgE tej: 0.76. A referencia tartomány 0.35 lenne.

Szerintetek? Akinek van tehéntej allergiás gyereke, annak milyen értéket mutatott a labor eredmény?


2011. júl. 25. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom-két barátnőm gyereke tejfehérje allergiás-,h ezt teljes diétával lehet csak kinőni,de ha betartja a diétát,akkor általában pár hónap-esetleg egy év-alatt kinövi.Nekik azt mondták,ha a diéta közben véletlenül tejfehérje jut a szervezetükbe,akkor mindig újraindul ez az idő.(Tehát ha 3 hónap alatt kinőné,akkor hiába telt el 2 hónap amikor megint iszik tejet,onnantól újraindul a 3 hónap.)Persze előre nem lehet tudni milyen hosszú időt vesz igénybe.
2011. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk nem vérvételünk volt, hanem bőrtesztünk. És szigorúan tilos bármiféle tejterméket, még olyat se szabad enni-inni, ami nyomokban tartalmazhat tejfeherjét vagy kazeint. Csak így nőheti ki, 1 év múlva újra nézik.

Vidd el normális orvoshoz, mondjuk egy gasztoenterológushoz.

2011. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lányom laktózérzékeny, és neki is azt mondták, be kell lőni azt a mennyiséget, amit elbír a szervezte. Kis mennyiségben lebontja a laktózt, mert ha iszik napi 2X2 dl tejet semmi baja, de eszik mellé más tejeset is , már fosik. Mi ennyi ellátást kaptunk, tarottam a napi 2X 2 dlt, amíg ki nem nőtte...
2011. júl. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak:a laktózérzékenység és a tejfehérje allergia nagyon más.
2011. júl. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is az volt. Tilos adni, bár mi is csak egy ideig birtuk, vagyis a lányom. Mindig kicsórta a hűtőből, aztán azért kapott és igy is kinőtte pár éven belül. Aeriust szedett.
2011. júl. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Voltunk egy másik dokinál. Ő már évtizedek óta foglalkozik allergiás gyerekekkel. Ő is azt mondta, hogy olyan kicsiben tér el az érték, hogy valóban nem kell vele foglalkozni. Azzal indokolta, hogy teljesen jó értéknél is lehet egy gyerek allergiás, és korán sem biztos, hogy attól allergiás, amit a lelet mutat. Persze az más, ha valakinek nagy nagy eltérés van az értéknél. Szóval, nem tudom, hogy okosabbak lettünk-e, de azt mondta, hogy adjak neki továbbra is mindent, és jegyzetelgessek, hogy mi után jön ki rajta a kiütés.

Köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 28. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!