Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy baj az, hogy 2,5 éves...

Nagy baj az, hogy 2,5 éves kisfiam altatását így félbeszakítom néha?

Figyelt kérdés

Dúl a testvérféltékenység nálunk, már írtam ki pár kérdést... :(

Most az történt, hogy az ölemben altatni kezdtem a 2,5 évesemet, és már mikor majdnem elaludt, felsírt a 6 hetes testvére. Erre teljesen kipattant a szeme, de ekkor még nem tettem le, hanem bíztam abban, hogy visszaalszik (mindkettő, vagy legalább az egyik). Nem így történt, hanem a kisfiam a vállamon pislogott, pici lányom meg már 7 perce üvöltött. Erre azt gondoltam, hogy lefektetem a kisfiamat a nagyágyra, és mesélek neki, a picit meg ölbeveszem addig, míg elelszik. Kisfiamnak nagyon rosszul esett, hogy letettem az ölemből. Nagyon rossz döntés volt ez? (Kicsi lányomat csak ölben lehet megnyugtatni). Elmeséltem nekik Hamupipőkét, és most mindketten alszanak, de én olyan rosszul érzem magam. Így is nagyo féltékeny a kisfiam...


2011. júl. 26. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2.5 éves gyerkőcöt muszáj ölben altatni? Nem tudod megoldani máshogy? Próbáld meg megmagyarázni Neki, hogy Ő már nagy, és aludjon el egyedül. ÍGy magadat is tönkre teszed :(
2011. júl. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
hát bizony már nem kéne.az hogy vele vagy mig elalszik,vagy fogod a kezét vagy mellé fekszel mint én is teszem az szerintem ebben a korban már bővel elég.próbáld leszoktatni róla,vagy hát igazából addig kelett volna még vártad a picit,de ha egyszeri esetlről van csak szó,akkor nem és amúgy se csináltál nagy baj hogy letetted.én nem vártam volna 1 ppercig sem,hiszen egy üvöltő baba melett nem fog eladuni egy gyerek sem,ne legyen rossz érzésed,hisz mindent elkövetsz amit csak tudsz.próbáld bevonni sokmindenbe a fiad,és csinálj csak vele programokat,játszatok a kicsivel közösen és elöbb utobb el fog múlni.
2011. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbáld meg valahogy máshogy altatni a nagyot, mert így ki fogsz purcanni. Én már most ágyban altatom a kislányom, pedig csak 4 hónapos. Ha fáradt, akkor berakom az ágyba és hagyom, hogy elaltassa magát. Nem veszem fel, pedig nagy a kísértés, mert oda van a derekam, és nem járna jól senki itthon, ha én kidőlnék.
2011. júl. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Általában mesén alszik el, de van, hogy kifejezetten kéri a ringatást.
2011. júl. 26. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:

ez nem a szülő döntése, sztem, hogy alszik el a gyerek. ha neki így jó, akkor sztem nem kell kényseríteni hogy mshogy aludjon el, főleg ha pici tesó is van. vannak iylen érzékenyebb gyerekek. sztem ne legyen lelkifurdalásod, megpróbálod a lheető legjobbat nyújtani, de nincs két fejed, és 6 karod....csak arra ügyelj, hogy érezze szereted, akkor ki fogja bírni, ha néha így félbe kell szakítani az altatást.

és később majd azért jobb lesz, 1-2 év múlva, persze azt mst még távolinak látod, de hidd el, eljön.

2011. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyenkor vette át a nagyobbik "altatását".
2011. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!