Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha sűrűn vágjuk a gyerek...

Ha sűrűn vágjuk a gyerek haját, attól valóban erősödik?

Figyelt kérdés
Az enyémet is sokszor vágták, mégis ugyanolyan a hajam, hallottam/olvastam olyat, hogy a fenti állítás tévhit, igaz ez?
2011. júl. 26. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tévhit. A hajhagymák mérete, így a haj vastagsága születéskor már adott. Ezen sem a sűrű hajvágás, sem a kopaszra nyírás nem fog változtatni. Persze, a tüsi haj mindig erősebbnek tűnik, hisz még rövid. Maga a jaj, ami kinőtt a bőr alól, nem él, így akármennyit is vágod, a minőségén, a hajhagymák számán nem módosít.
2011. júl. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Szia. Józan paraszti ésszel belegondolva: mi köze van a hajhagymáknak a hajvégekhez? A hajat a végénél vágod, a növekedés pedig a fejbőr alatt megy végbe. Szóval igen, egy tévhit, hogyha gyakran vágod, akkor erősebb lesz! Más lenne a helyzet, ha borotválnád a gyerkőc fejét....:)
2011. júl. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem, ez kamu. Fodrászom mondta.
2011. júl. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban jót tesz a hajnak, hogy amikor vágják, levágják az esetleges károsodott részeket, hosszabbra tud nőni.

Ha meg törik, akkor megakadályozza a hajszál továbbtörését (nem nyílik szét tovább a haj)

2011. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Épp nemrég szólt be az egyik babonás ismerősöm, hogy jó lenne, ha kopaszra nyírnám a lányom haját, hogy szép dús legyen majd neki. :)

Kislányom 9,5 hónapos és nem tervezem, hogy megfosztom a hajától, főleg nem egy ilyen tévhit miatt.

2011. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én is így gondolom, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni :)

egyébként anyósom erőlteti, hogy vágjam le a lányunk haját (ami hátul mellesleg göndör), hogy erősödjön.

Én meg nem szívesen macerálom, inkább a hajcsat :)

2011. júl. 26. 22:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, fodrász mondta. :D

(Bár nekem kiskoromban folyton picire vágták a hajam mondván nekem úgyis mindegy és most olyan mikrofonfej feeling... XD Szóval ha "igaz" is a dolog, kérlek ne, halál ezzel a frizuval folyton foglalkozni. :D)

2011. júl. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!