Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 26 hónapos kislányom nagyon...

26 hónapos kislányom nagyon sok "h" betűvel beszél. Mitől lehet, fog javulni? hia (szia) kuha (kutya), Mahin (Martin), Heni (Reni) stb.

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém is így beszélt, nála a logopédus segített 5 évesen!
2011. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

persze hogy fog :)

most tanul beszélni, és szerintem a nehezebb betűket ő a h-val helyettesíti, az enyém meg a j-vel vagy csak kihagyja:) pl a Renaultra azt mondja hogy Jönnó :) a nagyira meg hogy naííí :)

2011. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam meg mindent p betűvel mondott az elején már sokat javult ő 2.5 éves.

mikulás = pikulás

mássz= pássz

stb.

2011. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 26 hónapos ő pedig a ny betűt nem tudja kimondani.És általában k betűt használ.

Pl anya= aka, sanyi= saki,Tomi= toki,

A csigát az Gézának mondja első perctől kezdve, a dömpert azt bőternek.

Biztos,hogy csak azért beszélnek így a gyerekeink mert még most tanulnak beszélni.Rengetek olyan szavunk volt amit összevissza mondott még 1-2 hónapja most meg szépen tisztán mondja már hiba nélkül.

2011. júl. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két éves korom körül én mindent s-ekkel mondtam. vissahossa -visszahozza, stb.. Öcsém meg a nevemet és a bonyolultabb szavakat nem tudta jól kimondani, pudzsínának hívott (fruzsina :D) sose mentünk logopédushoz, mégis tudunk beszélni. :)

20L

2011. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!