Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek? (bővebben lent...

Mit tennétek? (bővebben lent és hosszú) Anyós-ajándékozás probléma?

Figyelt kérdés

Huhh, most jó ideges vagyok megint. Bocsi, hogy rátok hárítom, de muszáj kiírni magamból. Holnap lesz Szabi névnapja.

Anyósom már több, mint 1 hete (vasárnap volt egy hete) levegőnek néz minket, engem is és a gyereket is. Csak Ferivel beszél, de hát vele muszáj is neki, mert egy helyen, egy műszakon dolgoznak, együtt járnak melóba. Éjszakások a héten, minden este kikísérjük őket. A fiam folyton Mamázik, de ő le sem szarja. A busznál is integet, meg dobálja a puszikat, de ő a fejét is elfordítja. Na, de mind1 is, nem ez a lényeg.


Szóval, ma elmentek sógorral, és mikor hazajöttek, mi a szobában voltunk. Jött sógorom, és "kilopta" a gyereket. Szó nélkül kivitte. Feri ment utánuk, hiszen csak egy póló volt rajta, és a teraszra vitte, mellesleg hűvös volt. Jön be a párom, és mondja, hogy vettek a gyereknek egy triciklit. Na, felment bennem a pumpa. Már hónapokkal ezelőtt meg akartam venni, de aztán úgy döntöttünk, hogy nem veszünk, mert feleslegesnek tartjuk. A 2. szülinapjára a pótkerekes bicajt akarjuk neki megvenni. Én nem akarom tologatni, menni pedig úgysem tud vele, értelmét nem látom. Tanuljon meg a rendes biciklivel menni. Szóval, ezt tudják már hónapok óta, hogy ellenzem a triciklit, erre megveszik neki. Így voltunk a komppal is, azt is mondtam, hogy nem akarom, erre a gyerek 10 hónapos korában hazaállít apósom egy komppal. Vissza is küldtem vele, akkor már pár lépést megtett magától, nem láttam annak sem értelmét.


Betolták a konyhába a triciklivel a gyereket, én meg kimentem, és mondtam, hogy köszöni szépen, de nem kéri és behoztam a gyereket. Most én vagyok a világ legrosszabb embere. Mellesleg sajnálom a fiamat, nagyon sírt, hogy behoztam, de már elegem van belőle, hogy mindig azt csinálják, amit én megtiltok. Most már a sógorom is ellenséges, pedig épp pár hete beszélgettünk vele erről, hogy mennyire ellenzem a triciklit.


A páromat hiába kértem, hogy mondjon valamit, neki mi a véleménye, nem mond semmit. Azt mondja, neki nincs véleménye, ő ebbe nem szól bele. Nem tudom, hogy mit gondol, hogy jól tettem-e, amit tettem, vagy ellenzi. Egy rakás szarnak érzem most magam, hogy a fiamat megfosztottam egy ilyen dologtól, de 2 hónap múlva szülinapja van... Tudták-tudják, hogy mit akarunk, és ezt csinálják.


2011. júl. 27. 23:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Fogadd el a triciklit és használjátok majd veszel neki jövőre pótkerekes bicajt ezt meg eladod....
2011. júl. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem fogg tetszeni:

Ezt egy kicsit tulreagaltad. Ha megvettek, akkor meg kellett volna koszonni, es hagyni, hogy jatszon vele a gyerek. Attol ti meg megvehetitek neki a potkerekes bicot szuletesnapjara, ezt max beraknatok egy sarokba, vagy nagyieknal tarolnatok, hogy legyen ott is egy.

Minnel inkabb kinyilvanitod, hogy mit nem akarsz, annal jobban fognak cukkolni. Amig a gyerek egeszsegere nincs karos hatassal a nagyszulok ilyesfele huzas, addig probalj jokepet vagni hozza.

2011. júl. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

A férjedet és a gyerekedet sajnálom.

Ha már megkapta, örült neki, hogy volt szíved elvenni tőle?

2011. júl. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Azért nem csoda ha levegőnek néznek.

Komolyan levetted róla a gyerekedet? Aki lehet örömmel meg akarta neked mutatni, mit kapott. Hát tényleg egy rakás sz@r vagy.

Ráadásul: felesleges a tricikli- ezért még nem kell megtiltani a vételt.

Illetve, te nem tologatod, ő nem tudja tekerni- minek veszel két hónap múlva egy biciklit neki, azzal ugyanez a helyzet, csak hülyébben néz ki rajta a gyerek, ha tologatod, tekerni meg azt sem fogja tudni. Pont erre az átmeneti időszakra jó a tricikli.

2011. júl. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Tudod az én anyósom, néha tényleg szarokat hoz a gyerekeknek. Viszont jóindulattal teszi. Kaptunk már petárdát (időnként kukázik a drága és talál érdekes dolgokat) is, amit zsírkrétának nézett. Megköszöntem, és ment a süllyesztőbe a többi talált kincs közé. Hozott már nekünk ő is triciklit, amit nem tudtunk használni, mert a gyerek nem bírta hajtani. Most vett valami kétkerekű kerékpárt. Minden gyerkőcnek van már kerékpárja, az új szerzeményét nem is tudom, hogy hova tesszük. A legnagyobb sikere, viszont egy törött gitárnak volt. A szomszédok is biztosan örültek neki. XD Néha sikítófrászt kapok az ajándékoktól, de nem mutatom. Mert a gyerekeknek szükségük van a mamára. Néhány felesleges, ronda, száműzni való dologtól pedig nem dől össze a világ. Tolerancia. Az anyósod szereti az unokát. Ne akart előírni mindig, hogy mit tegyen. Meg kell köszönni a triciklit, legföljebb nem használod a gyerekkel. Majd használja ő, ha kiengeded vele sétálni. Azon nem csodálkozom, hogy szó nélkül vitték ki a gyereket, hiszen előre tudták, hogy neked ez sem fog tetszeni...
2011. júl. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Bárcsak az én anyósom vett volna a gyereknek triciklit!
2011. júl. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

Hát nyugodtan lepontozhatsz, de szerintem is túlreagáltad.

Örült neki a gyereked és te megfosztottad az örömtől, csak mert neked nem tetszik!? Most őszintén! Mit fogsz kezdeni a biciklivel, nem valószínű, hogy ráülteted a gyereket és pöpec módon fog vele közlekedni.

Férjed is kellemetlen helyzetbe hoztad ezzel és még a sógoroddal is sz@r lesz a kapcsolatod. Ha mindenen kivered a hisztit, mindenkit elmarsz magad mellöl, az sem neked, sem a gyereknek és a férjednek sem lesz jó. Az élet csupa kompromisszumokból áll, szerintem tök fölöslegesen pöckölted így fel magad.

2011. júl. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Már meg ne haragudj, de Veled épp annyi probléma van, mint anyósékkal. Mi bajod lesz, ha tologatni kell a triciklit, nem kell görnyedni, utána gyorsan megtanulja hajtani (a Lányom a lejtőn jött rá:)) Honnan tudod, hogy anyósod le se sz@arta a gyereket, lehet, hogy csak nem figyelt, máson járt az esze. Ilyenkor én is megkérdezem anyósomat (aki imádja az unokáját), hogy miért nem tetszett integetni? És képzeld van normális válasz. Ne haragudj, de nem hagyhattam ki.
2011. júl. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
Sajnálom, de ma még csak anyósod néz levegőnek, és a sógorod haragszik rád, aztán majd a férjed és végül a kisfiad. Nem volt igazad egy cseppet sem.
2011. júl. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%
szerintem se tetted jol.először is a tricikli nem felesleges mégha úgy is gondolod,meg fog tanulni vele szépen tekerni,az én fiam is megtanulta pont 2 éves volt.a másik hogy elvetted tőle,hát ilyet egy anyától még nem nagyon halottam,előtérbe helyezted a te büszkeséged és haragod, a gyerek öröme és lelkesedése elé.az hogy anyosod levegőnek nézi az unokáját az nagyon nem helyes és szép,de lehet ebből nézve nem az unokáját nézi semmibe hanem veled vannak problémái,és neked is vele és a gyerekt is felhasználod hogy a haragod mutasd.Fogadd el a triciglit meg bármit adnak és nézd a gyereked örömét mert ez a legfonotosabb,nem pedig az amit te érzel azt ilyenkor félre kell tenni.
2011. júl. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!