Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit adnátok ebben az...

Mennyit adnátok ebben az esetben a nőgyógyásznak? Hosszú leszek, bocs.80ezer a hivatalos tarifája, de mikor rákérdeztem, azt mondta, adok, amennyit gondolok, nem lesz ebből probléma.

Figyelt kérdés

Császár volt (harántfekvés miatt), előre megbeszélt időben, tehát a munkaidejében végezte a műtétet. Utána mindennap rámnézett pár percre.

A probléma: hazajöttünk a babával a kórházból, másnap én kórházba kerültem, felületi trombózist kaptam, 3 éjszakát bent kellett lenni, egy hónapon át kell szúrni magam és erős gyógyszereket szedek, egyfolytában fáj a fejem tőlük.

A következmények:

- nem szoptathatok, a szedett gyógyszerekkel kapcsolatban mindenki mást mond, hogy lehet-e, mikor stb szoptatni

- mikor másodszor hazajöttem a kórházból, a kicsi lányom sikítva elrohant mellettem, nem akart szóba sem állni velem, szörnyű volt, azóta javult szerencsére a helyzet. Nagyon megviselte a 2. eltűnésem, a szüléses kórházasdiból nem lett volna gond, arra készítettük, de ezt a 3 napot nehezen tudja feldolgozni.

- a vérnyomásom napokig az egekben volt, nagyon kiborultam, hogy nem lehetek itthon a gyermekeimmel

- a patikában eddig kb. 30ezer forintot költöttünk, erős fásli, szuri, bélvédő, antibiotikum, tabletták stb.

- ez eléggé járulékos, de csak idetartozik: a 2. kórházasdinál összevissza karcolták a kocsink ajtaját, míg a férjem bent volt, az se kevés se lesz megcsináltatni.


Azóta beszéltem 5 császáros ismerőssel, mindenki kapott császár után alvadásgátló szurit több napon át. Én csak a császár napján kaptam. Tudom, nem biztos, de lehet, ha én is kapok, elkerülhettük volna ezt az egészet.

Úgy látom, kórházanként változik az álláspont ezügyben, de én kicsit hibáztatom a dokimat, hogy a visszeres lábamra való tekintettel sem kaptam kaptam meg a szurikat.

Mit gondoltok?

Van olyan ismerős, aki szerint a különböző zárójelentéseket kellene borítékba tenni és odaadni neki.


2011. aug. 26. 11:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik az ismerősöd megoldása... :)

Én semmit nem adnék.

2011. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Szia, sajnálom, hogy ilyen szerencsétlenül jártál, de én azért meghallgatnám az orvost is, neki is feltetted a kérdéseidet? Én is császáros voltam, de nem kaptam több napon át szurit. A kérdésedre pedig a válaszom az, hogy szerintem mivel így érzed, ne adjál pénzt az orvosnak, mert utána úgyis szidnád magad. Én óriásit csalódtam a dokimban, de én hülye mégis adtam 60 ezret, amikor jöttünk haza, azóta is verem a fejem a falba, inkább a babára költöttem volna.
2011. aug. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Én nem adnék semmit,ha már eddig nem adtál.Úgy látom van mire költened.És ezt a doki is tudja.

És mi az,hogy hivatalos tarifa?? Ki van írva a falra???

A hálapénz a háláért jár,de nem ennyi.Ha minden rendben ment volna,és hálás vagyok,akkor én egy 20-ast adtam volna,és nem kérdezek tarifát.

Jobbulást kívánok.

2011. aug. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
A kórháznak meg van a maga kezelési protokolja, az alapokat egy orvos sem írhatja felül. Alvadásgátlót nem szokás adni császár után, csak ha a kismama kórtörténetében trombózis gyanú szerepelt
2011. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Na, hát ezért nem tudom, hogy mennyire hibás ő ebben az egészben.

Amúgy szabin van, hívni őt amúgy sem lehet,véletlenül alakult így, hogy majd csak a 6 hetes kontrollon adom a pénzt.

Amúgy tényleg ki van függesztve az ár a rendelőben.

2011. aug. 26. 11:48
 6/26 anonim ***** válasza:
Nekem sem adtak, csak méhösszehúzót.
2011. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Szerintem meg semmi köze a trombózisnak a műtéthez. Az sajnos egy lehetséges szövődmény.
2011. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

12:06-os vagyok...

folyt.

engem epével műtöttek a szoptatás alatt, és kaptam azt a véralvadásgátlót, amit te hiányolsz, otthon kellett szúrni magam, és bárcsak ne kellett volna!

az egyik varratból elkezdett folyni a vér a varratszedés után, a véralvadásgátló miatt nem állt el a vérzés, újra össze kellett varrni.

Szörnyű volt.

Mondta a doki, hogy ez a kórház dönti el, hogy kell-e adni, vagy sem.

így mérlegelés nélkül kaptam. Mondta, hogy egy császsárosnak nem kell.

2011. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
A sok okos császáros, akivel beszéltél tuti hogy nem alvadásgátlót kapott, hanem méh összehúzót...
2011. aug. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Ki van fuggesztve az ar a rendeloben? Szamlat is ad a szules levezetesert? Mert ugye az allami korhazban vegzi munkaidoben. Nekem ez kicsit torvenytelennek tunik. Mert az ok, hogy halapenz van, de azt zsebbe adjak, ilyenrol meg nem hallottam, hogy kifuggeszti vk a rendeloben. Eleg bator... En kaptam szamlat a szules utan, de magank., igy jogos.

Eleg nehez helyzetben vagy, nem is tudom, mit tanacsolnek, tenyleg nehez. Mivel valoszinu nem az orvos hibaja, igy megallapodtatok halapenzben, es meg lett neki igerve. Valamennyit lehetne adni, ha biztos, hogy nem az o hibaja...

2011. aug. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!