Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves gyereketeknek...

2 és fél éves gyereketeknek tudtok mesét olvasni? Van türelme meghallgatni?

Figyelt kérdés
Az én fiam a 3. mondatnál a szavamba vág, és ő beszél a képről, vagy csak egyszerűen ellapoz.
2011. júl. 28. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Állandóan mesét olvasunk. Pár hét múlva lesz 2,5. Gyakran túl gyorsan akar lapozni, de azért ez megoldható. Máskor meg mondja, hogy ő akar mesélni. Lapozza a könyvet, mondja a magáét, elvan így vagy fél órát simán.
2011. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is. :) 2,5 éves múlt 2 hónappal, lány. Ugyan nem lapoz el, de közbevág, kérdez, kommentál... Mondjuk így nem túl élvezetes a meseolvasás. De sokszor nem is olvasom, csak mondok a képről neki mondatokat, aztán beleszövöm, amit ő kérdez :))
2011. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
az igy pont jó.nem rég olvastam milyen fontos,hogy ők alkossanak mondatokat szavakt egy egy képről,nem fontos a szó szerinti mese,én nem is szoktam,elkezdem a mesét,de inkább meseszerüen mesélek a képről,vagy ő beszél róla.a nagyon rövid meséket szépen végighallgatja,de a hosszabb nem és nem is baj.
2011. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak szeptemberben lesz két és fél éves, de nálunk is ez a helyet:-))
2011. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Enyém nyugis gyerek, akár másfél órán keresztül is olvashatok neki, nagyon szereti.

Szerintem ez típus kérdése, a tied most még nem ér rá végighallgatni téged :)

De az is jó, ha ő mesél a képről, nem fontos szóról szóra a mesét olvasni ám.

2011. júl. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Marha rég ez a "problémánk". most 2.5 éves és még mindig. Ha mesekönyvből olvasunk akkor azonnal átveszi az irányítást, kérdez, hozzáfűz, kioktat. Ha fejből mesélek "és miért? és hová ment? és ki volt ott? és aztán merre ment...." :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD De igazából amellett hogy qrva idegesítő mert soha életünkben még egyetlen rész anna+petit sem sikerült felolvasni de amúgy ez nem gond. lényeg, hogy kérdez, gondolkodik...
2011. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, minden nap olvasok neki. De kis korától szoktatva volt hozzá. Nem egyik pillanatról a másikra alakult ki nála. Fokozatosan először csak kép nézegetés utána rövidebb szövegű könyvek nagy képekkel olyan mint a Boribon később Anna Peti Gerő könyvek. Most már végig hallgat komolyabb mesét is.
2011. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 éves, és csak nemrég kezdtük a meseolvasást, mert eddig mindig ki akarta venni a könyvet a kezemből.

Most már nem is tudna úgy elaludni hogy nincs mese, délután és este is olvasni kell, de egy ideje leragadtunk egy mesénél, a Bogyó és Babóca évszakos könyvének a palacsinta meséjénél, ezt kell olvasnom napi kétszer :) Ő fekszik a kiságyban, és olvasok, de sokszor ő akar olvasni :) olyankor odafordítom neki a könyvet, és nézegeti. Az elalvásban ugyan nem segít a mese, mert csak felélénkül, de nagyon szereti. Illetve a kedvenc részét többször elmondja, előre is mondja, ha még nem tartunk ott :)

2011. júl. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. júl. 29. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!