Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam (2,5 éves) vasa csak...

Kisfiam (2,5 éves) vasa csak 7, azaz a normális alatt van. Rendbejön magától a vasa, vagy vigyem el másik orvoshoz is?

Figyelt kérdés
Nem írt fel neki a doki vasat, azt mondta, ez nem olyan vészes, de a fiam kb. egy éve nem hajlandó szinte semmit enni, ami vasat tartalmaz (szinte csak üres rizsen, tésztán, és kenyéren él, nagyon rossz evő).
2011. júl. 28. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
nem Mo elek,igy nem tudom az a 7 nagyon a hatar alatt van-e.Ha igen,gyerekeknek is van szaft a patikaba ami vasat tartalmaz.Nem probaltal szeder szaftot vagy fekete ribizli szaftot adni neki?Egy patikus mondta,a fekete ribizli lekvar,van a lidl.be,össze lehet keverni joghurttal,mindennap 1 jo vaspotlo.Na de a kisfiad megenne-e?Es hat a hus is jolenne(gondolom nem szereti).
2011. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet, kipróbáljuk. A vas 9-vagy 10-től normális. Sajnos húst alig eszik...
2011. júl. 28. 20:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk maltofer cseppet írtak fel.Nem tudsz neki valahogy trükkösen belecsempészni a kajájába májat,spenótot?Esetleg valami vitamint adni neki.
2011. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Az én fiam sem evett,mert vashiányos volt.2 hónapig használtuk a cseppet.Utána jobb volt.Csak figyelnem kellett mit eszik,mert a vas fogja a székletet.Van esetleg a multikid szirup vassal.De biztos van más vas készítmény is kisgyerekeknek.

2011. júl. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Steinberger levet adunk a fiunknak, napi 1 decit, mert ugyan határérték felett volt a vasa, de nem sokkal.


A vasa magától nem fog megjavulni. Mindenképp adj neki valamilyen vaskészítményt.

2011. júl. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyémnek még a normál értéken belül volt, de a minimumhoz közel, a doki annyit mondott egyen több húst. Én viszont bementem a patikába, hogy kérjek vmi vaskészítményt, de nem adtak, mert azt mondták, hogy könnyen túl lehet adagolni, és mindenképp beszéljem meg előtte az orvossal, hogy milyet javasol, és mennyit.
2011. júl. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

esetleg még a Béres cseppet kipróbálhatod, abban is van vas (az ízén is érződik) bár egy orvos ismerősöm ezt sem tartja jó ötletnek, mert szerinte egy kisgyereknek "erős" a Béres, mivel azt elsősorban rákos betegeknek találták ki

2011. júl. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ki állapította meg a vashiányt? Gondolom doki, Ő nem javasolt semmilyen kezelést?

Bocsi, nem kekeckedésből, de az én kisfiamtól is vettek vért, 6,9-es volt a vasa, és a doki egy több, mint 8 hetes kezesét ajánlott, aktiferrin szirupot kell szednie! A vashiány nem jön vissza, azt pótolni kell, fel kell tölteni!!

2011. júl. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!