Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen vitamint adhatok majd...

Milyen vitamint adhatok majd ovikezdés előtt a 3 és fél éves kislányomnak hogy erősödjön az immunrendszere és ne kapjon el mindenféle bacit az oviban?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi Ribomunyl kúrát csináltunk, ez egy 6 hónapos kúra kifejezetten felső légúti betegségek megelőzésére. A kisfiam sokat betegeskedett, és mióta végigcsináltuk, sokkal ritkábban beteg. Most 3 éves és 2 hónapos, szeptemberben kezdi az ovit, a kúrát 1 éve csináltuk. Kérdezz rá a gyerekorvosnál, mert csak receptre lehet kiváltani.
2011. júl. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hmm

mi homeosztázisunk sikerrel :-)


Echinacea angustifolia

Engystol


ezeket szedték felváltva 6 hétig az adagolást szerintem egy homeos orvostól kérdezd meg

gyerek multit kapnak még

2011. júl. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi most kezdtük a Broncho vaxom port adni a lányunknak, szeptemberben kezdi az ovit, bölcsit kezdte tavaly szeptemberbe, alig járt, folyamatosan betegeskedett, többszöri fülgyulladás, végül orrmandula kivét lett a vége. Én a gyerekorvosomnál kérdeztem rá erre a szerre, mert neten olvastam róla, ajánlotta, felírta, majd meglátjuk. Én azt olvastam róla, hogy van olyan gyerek, akinél nagyon beválik, van, akinél nem. Meg kell próbálni, mi most ezen vagyunk. Baktériumokat tartalmaz egyébként legyengített formában.Én javaslom, hogy kérdezz rá a dokitoknál, hogy mit ajánl.
2011. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én semmit nem adtam. Márciusban kezdte, azóta nem volt beteg, pedig volt mindig valami nyavaja.
2011. júl. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15.18: Szerencséd van, hogy nem volt beteg, jó az immunrendszere. De sajnos a gyerekek nagyon nagy hányada folyamatosan beteg. :(
2011. júl. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na ha valaki próbált már mindent az biztosan én vagyok.

Akármit adtam a lányomnak, nagyon gyakran volt beteg.

Aztán egy időben nem adtam neki semmit, és hónapokig semmi baja nem volt, csak max. 1-2 enyhe nátha.

A fiam most 2 éves kis bajkeverő akinek olyan szokásai vannak, hogy mindent megeszik a földről, néha kiszed dolgokat a kukából amitől a falra mászom,homokot kóstol,hangyát....szóval állandóan a nyomában kell lennem, viszont egyáltalán nem beteges.

Kezdem elhinni azt a mondást, hogy a gyereknek 2 éves koráig meg kell ennie X kg koszt a jó immunrendszer érdekében.

Szóval arra akarok kilyukadni, hogy ha a széltől is óvod a gyereket és teletömöd vitaminokkal, attól biztos nem lesz egészségesebb, sőt: diplomás ápoló barátnőm olvasta az új felfedezést miszerint a vitaminok túlzásba vitt bevitele rákot is okozhat.

Húúúú, ha ezt a Lenkei dr. hallaná....pedig ki tudja.

2011. júl. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én echinácea szirupot fogok adni, de nagyon hasznos ha folyamatosan szed a gyerek C-vitamint, Béres cseppet és omega három (Eskimo kid) kiegészítést, ezek mind erősítik az immunrendszert. Ezen kívül pszichés oka is van ilyenkor a lebetegedésnek, ha nagyon megviseli az ovi, nagyon anyás, akkor könnyebben betegszik meg.
2011. júl. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszadóknak a segítséget!

Én sem vagyok híve a különféle bogyóknak meg a túlzásba vitt vitaminpótlással se de azért tudom h valamennyi mennyiség kell a szervezetnek h erősödjön az immunrendszere a kicsiknek!Rákérdezek a dokinál akkor h ő mit javasol meg megemlítem neki amiket írtatok,köszönöm!

2011. aug. 2. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!