Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, már 3 napja nem...

Mit tegyek, már 3 napja nem kakilt?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek...kislányom 2,5 éves, és mindig is küzdött a nagydologgal, de ez most már kész katasztrófa...az elmúlt egy hónapban 2x fordult elő, hogy (úgy h pedig előző nap elvégezte a dolgát) iszonyatosan fájdalmak közt kínlódva kakilt, és valószínűleg ez rémítette meg annyira, hogy most tudatosan visszatartja...ez a harmadik nap, és elég erős ingerek jöttek, de láttam rajta, h kínlódva de benntartja, nem meri kinyomni. Laveolac, sok rost, tej, szilva, paradicsom, őszi, pocak masszázs, mind mind mennek napin szinten, ezek ellenére van ez így...
2011. júl. 29. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Glicerines kúp. Bár nem az ingerrel van a baj, hanem azzal, hogy nem meri kinyomni. Krémezd be egy kicsit a fenekét és mondd neki, hogy így nem fog fájni.
2011. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Krémmel és olajjal masszíroztam percekig a popóját, olyan kemény befeszült a kis lyuka, h egy zabszem nem menne be, mert összeszorítja...:(((((

holnap sztem elviszem a Heim Pálba :((

2011. júl. 29. 22:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálkozzál még otthon, mert ha elviszed a kórházba, lehet hogy után még jobban vissza fogja tartani. Próbáld ki a glicerines kúpot, és lehet, hogy hülyén hangzik, de én adnák neki ricinust.
2011. júl. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia nálunk is ez volt a gond sokáig, a kisfiam (2 éves 10 hós) sem meri kinyomni a kakit mostanában ha gond van ezzel a 2. nap bevetem a kúpot még pedig úgy hogy elvonom a figyelmét a krémezéssel bekenem a fenekét és a kezébe adom a tubust hogy tekerje rá a kupakot és ami nem figyel az oda készített kúpot bedugom... szegénykém ilyenkor akár hogy is próbálja nem tudja visszatartani a kakit és egyből megy a bilire és bár nehezen de kibújik a kaki és neki is nagyon kemény szokott lenni de ez van túl kell lenni rajta.Olyankor oda ülök mellé és biztatom hogy ez az jól csinálod.... Az én kisfiam nem jó evő ezért van nála ez de mostanában már kezd megoldódni a dolog egyre kevesebbszer van ilyen gondunk.Remélem tudtam segíteni és kérlek ne rohanj a kórházba emiatt főleg ha nem kemény a hasa ha meg kemény akkor is inkább az ügyeletre vidd vagy még jobb hivd fel a gyerekorvost...
2011. júl. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Talán a kúp tényleg hatásos lenne.
2011. júl. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nálunk is volt ilyen probléma, de mikor már semmi nem használt, se kúp, se semmi én bizony (és le is lehet nyugodtan pontozni) adtam neki egy korty kávét (cukrosan, tejesen) és 10 perc múlva már meg is oldódott a probléma és nem is volt neki annyira kemény
2011. júl. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a kúpot, de ha semmi nem viszi ki - márpedig a kúp sem biztos, mert görcsösen vissza tartja -, akkor nem rossz ötlet a Heim Pál, ott segítenek. Fellazítják, és tanácsokat is tudnak adni ezügyben.
2011. júl. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, szerencsére aznap éjjel fél2-kor megszültük, szegénykémet nagyon sajnáltam, de már nem tudta visszatartani. Úgy tűnik bevált, hogy macikávé helyett karamellt csináltam, meghozta a hatását. Remélem hamar túl leszünk rajta, mert rettentően sajnáltam szegénykét, hogy már szabályosan rosszul van attól, hogy visszatartja...úgy kelt, hogy teljesen leverte a víz és remegett...most napi 1szer előveszem minimum a kakitémát, hogy pszichésen oldjam egy kicsit gyurmára ilyenekre gondoltam, meg rajzolni, jó téma de hátha rendbe jön idővel fejben.

Köszi még egyszer Nektek!

2011. júl. 31. 09:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy próbálj a kicsinek élőflórás joghurtot adni. Amikor én voltam kicsi, nekem sokáig hasmenésem volt, aztán kaptam gyógyszert, ami teljesen kiölte a bélflórákat. Az élőflórás joghurt bevált, három nap alatt rendbe jöttem.
2011. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Laraxxxxx válasza:
Igaz,elég régen nem írtak ide!De leírom a saját tapasztalataimat,mi már mindenen túl vagyunk,kúp,kórház,rengeteg jó tanácsot kaptunk,de sajnos semmi sem jött be,de most végre siker!A Levolac szirup,régen használtam,de nem segített,mert csak 1hétig adtam a Kisfiamnak,mert nem hatott,próbáltunk mást,de semmi.Gondoltam újra kipróbáljuk,végső elkeseredésünkbe,de most 1hónap után végre hatott,és elértem,hogy egyedül kakil,nem bújkál,nem reped szét és vérzik a kis segge,rengeteg szenvedés után,végre sikerült!Azt hittem visszatartja,azt mondták lelki oka van stb....,de azért tartotta életem vissza,mert olyan kemény volt,és annyira fájt neki nem akarta kinyomni,semmi lelki ok nem volt!Levolac fellazítja a székletet,most már minden nap,vagy 2nap de kakil,előtte 5-7nap és csak kúppal!Szóval sok sikert mindenkinek!!!!!😊😊😊😊
2018. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!