Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik olyan, hogy most...

Létezik olyan, hogy most bölcsis, és jövőre mégse veszi fel az ovoda?

Figyelt kérdés

Egyre több ilyet hallok, és hajam az égnek áll tőle.


Gyerekem megy bölcsibe (majdnem 3 éves lesz, 1 hónap híján, mikor kezd). És jövőre lehet, h nem veszik majd fel oviba??!!! (Akkor ugye értelemszerűen 4 éves lesz majd 1 hónap múlva, 5 éves kortól kötelező).


És akkor mit kell csinálni? Anyuka "kiáll" a munkából? Vagy hogy oldódnak meg ezek a helyzetek?


Hihetetlen sok ilyen történetet hallok játszótéren is, meg olvasok itt is.


2011. júl. 31. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért nem oviba iratod egyből? Mert szerintem így még kisebb az esélye, hogy felvegyék.

Egyébként időben kell ismeretséget keresni, hogy felvegyék oviba, mert nagyon sok gyerek van. Nagyon sok ilyen eset van.

Magánovi, bébiszitter-mert így marad valamennyi a fizetésedből talán, egyébként meg semmi jövedelmed nem lesz.

2011. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Idén májusban beirattam mindkét helyre, oviba és bölcsibe is. Ovi elutasított (mivel még nem tölti be kezdéskor a 3 évet, és amúgy is sokszoros a túljelentkezés), bölcsibe felvették, pedig oda is 120 jelentkező volt, és benne voltunk az 52 felvett-be.
2011. júl. 31. 15:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a bölcsiből érkezőket kötelező felvenni.

Ugyanúgy,mint azt is, akinek a nővére/bátyja oda jár az oviba.

2011. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem kötelesek. Az enyémet sem vették át a bölcsiből. De annyiban mázlink volt, hogy itt a nagyi, szerencsétlen, övé volt a lányom egy évig :( (Nagyi már nem valami egészséges szegénykém). De nem volt más megoldás.
2011. júl. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az óvoda 5 éves kortól köteles felvenni a gyereket. Előtte, ahogy ő jónak látja. Persze előnyben vannak a testvérek logikusan, ha listát kell felállítani az érkezők között.
2011. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony nem kötelesek. A mi környékünkön nem vették át oviba azokat a gyerekeket akik bölcsibe jártak és a szüleik már visszamentek újra dolgozni... Környékbeli településeket könyörögtek, meg ide-oda átjelentkeztek lakcímmel rokonokhoz h valahogy megoldják az ovit. Undorító, hogy ezt meg lehet csinálni az anyukákkal!!!!!!!!
2011. júl. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Húhh.. hát nem lett jó kedvem ettől.


Amúgy nálunk, a bölcsiben (és az oviban is így van itt nálunk) családlátogatás van, és nézik, hogy oda vagyunk-e bejelentkezve, ahol életvitelszerűen lakunk. Tehát nálunk nem játszik az, h átjelentkezünk a nagymamához. Szomszédokat is megkérdezik, ha nem tudják eldönteni, tényleg ott lakunk-e. Mondjuk megértem... De akkor is! :(

2011. júl. 31. 15:27
 8/8 alaszka ***** válasza:
Nálunk (vidék) bölcsiből automatikusan átvették oviba a lányomat, szeptemberben már ovis volt, pedig csak novemberben töltötte a 3. évet. Érdekes, úgy látszik ez helyfüggő. Én úgy tudtam kötelező átvenniük, sőt az első beszokó gyerekek a bölcsisek voltak nálunk.
2011. júl. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!