Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mának a bölcsis gyermeke is...

Mának a bölcsis gyermeke is többet van otthon mint a bölcsödében, mert állandóan beteg?

Figyelt kérdés

Az én lányom állandóan beteg.

Mindig mondja a doki hoyg mi a baja, de szerintem valami más lehet a háttérben....nem tudom más gyerkőcök hoyg vannak ezzel,mert ha mások is ilyen sűrűn betegek akkor oké, de ha csak az én lányom akkor más baj is lehet.


Vitamint kap, mi mást tehetnék még?


2011. nov. 2. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokan betegek. Az én lányom tavaly a bölcsiben 2 hét után kezdte, gyakorlatilag folyamatosan, emiatt kivettük a téli időszakban, mert meg tudtuk oldani az otthonlétet. Amint április elején visszament, azonnal aznap beteg lett. Fülgyulladások, felsőlégúti megbetegedések, láz, köhögés stb. Szeptembertől ovis, már a 4. betegségen van túl. Nyáron kivették az orrmanduláját és vitamint is adunk, valamint immunerősítőt is. Ezek jelenleg arra jók, hogy ugyan elkapja a betegségeket, de sokkal hamarabb kilábal belőle, mint tavaly télen. Úgyhogy ne aggódj, nem csak a te lányod beteges, hanem még nagyon sokan. Mást nem nagyon tudsz tenni, minthogy egészségesen táplálod, adsz neki vitamint és rétegesen öltözteted. Idővel megerősödik az immunrendszere és jobban fogja bírni a megpróbáltatásokat. De arra készülj fel, hogy ez a tél erről fog szólni. 3,5 éves kislány anyukája.
2011. nov. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy történt,hogy folyamatosan azt láttam már bölcsis kora előtt,hogy beteg,állandóan belázasodott,a szájában ilyenkor mindig hatalmas aftái lettek,amit jeleztem is a körzetiorvosnak,hogy összefüggsét látok...szerinte a gyerek kirágja belül a száját ha lázas...telt múlt az idő,a gyerek állandóan lázas,de tovább figyeltem a dolgot és kiderült ,hogy mindig kb 4 napig lázas és közben sem nem köhög,nincs hasmenése...mondogattam a körzetiorvosnak,hogy itt valami nem stimmel,aztán jött egy hónapokig tartó izületi gyulladás és akkor végre a többedik immunológus alapos kivizsgálással ,megfigyeléssel kiderítette,hogy autoimmun beteg a kisfiam.


Előtte 100 X kapott feleslegesen antibiotikumot,mert ezeket a belázasodásokat soha nem fertőzés váltotta ki,mint kiderült a megfigyelésekből 5 hetente napra pontosan jönnek óramű pontosággal követik egymást.


Ilyenkor megkapja a szteroidot ,a lázat mintha elvágták volna,nem tart ki addig,az aftái sem mindig ki annyira csúnyán és izületi gyulladás sem volt azóta.


Én a kezdetektől jeleztem a körzetiorvosnak,hogy szerintem itt valami nem stimmel,ha nem kerülünk véletlenszerűen immunológushoz a mai napig sokkal többet hiányzik a gyerek a közösségből,kapja a rengeteg antibiotikumot,amivel még sokat ártanak a betegségének,mivel az ez a fajta autoimmun betegsége magába foglalja a gyulladásos bélbetegségekre való jóval nagyobb hajlamot.

2011. nov. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szeptemberben kezdte a bölcsit a fiam, már az első 2 hét beszoktatós időt sem járta végig. Azóta is egy hét bölcsi volt a rekord, amit sikerült vinnem. Kap Béres cseppet, Cebiont, Pro Kidet. Nekem sokan mondták, hogy az első félév ilyen, de reméltem, mi megússzuk. Hát nem. Kitartás!
2011. nov. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Sajnos nekünk már ez nem az első fél év (már egy éve jár lassan), mégis folyton beteg, sőt!

Az elején még jobban bírta mint most.

2011. nov. 5. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!