Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vészelitek át a dackorsza...

Hogy vészelitek át a dackorszakot? Melyik a rosszabb, ha kicsit ráütsz a kezére, vagy ha "zsarolod", hogy ha ezt nem csinálja meg, azt elveszed, s ilyenek? Vagy melyek a ti nevelési módszereitek?

Figyelt kérdés
a szép szó sajnos már nem segít, csak eddig működött...
2011. aug. 2. 07:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én idegeimet is rendkívül igénybe veszi a dackorszak. A kézráütéssel semmit sem értem el, a zsarolás néha-néha beválik. Sajnos a tuti módszerre még én sem jöttem rá:-(

ha van egyáltalán....

2011. aug. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ítélem el a kézrácsapást és a zsarolást sem. Én azt gondolom, hogy meg kell találni a megfelelő és hatékony módszert. Igen volt olyan, hogy a fenekére is rácsaptam, akkor hirtelen. Volt, hogy zsaroltam valamivel, vagy eltereltem a figyelmét a rosszaságról. :)

Az az igazság, hogy ha ránézek, már tudom az arckifejezéséből, hogy mi lesz a válasz. Ha dühös, morci a pofija, akkor tuti, hogy nem hat a figyelem elterelés vagy a zsarolás. Annak hiszti lesz a vége. Ilyenkor inkább rálegyintek a kezére vagy a fenekére.

2011. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor gyorsan felszoktam kapni,odamegyek vele az ablakhoz és mondom neki,hogy pszt.hallgassuk csak meg a madarakat,vagy keressük csak meg a madárkát a faágon,talán énekelni is fog nekünk.Van még több ilyen trükköm,de az a lényeg,hogy mindig kiemelem az adott környezetből és majdnem mindig beválik.Iszonyat gyorsan megnyukszik.Lehet,hogy próbáltad már és csak nekem van szerencsém a gyerekeimmel.Persze ez nem jelenti azt,hogy nem kiabáltam még velük,vagy hogy mindig beválik,de egy próbát megér.
2011. aug. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az első két válaszadóhoz hasonlóan oldom meg én is legtöbbször a helyzeteket. Az utolsó válaszadótól kérdem, hogy mekkora a babócád, mert ez, hogy elterem a figyelmét nálunk is nagyon jól működött mostanáig. De most már sehogy sem jön be. Sokkal értelmesebb és nem veszi már be a bogot, kitart azmellett ami éppen ő akar, vagy amiért éppen harcol.
2011. aug. 2. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!