Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 eves gyereketeknel vagy...

2 eves gyereketeknel vagy akar nagyobbnal is hogy "kezelitek" a dackorszakot?

Figyelt kérdés
Milyen modszereket hasznaltok?, s foleg, hogy birjatok?
2011. aug. 15. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
hát ki kell ismerni neki,nála milyen módszer válik be.nálunk a nem figyelek rá,és a pontra vevés vált be.de ha tudom mitől kap hisztirohamot akkor a figyelem elterelés is.nem könnyű,de ki lehet bírni,nekem sokat segített hogy tudtam ez azért kell nekik,hogy fejlődjenek rendesen.meg bizony ez egy agyi tevékenység igy amikor már belelovalja magát valamibe már képtelen abbahagyni,ezért kell elterelni,vagy megvárni még befejezi.ha nagyobb simán mehet a kompromisszum,fiam 2.5 éves,ha hisztizik leguggolok mellé nagyon szépen elmagyarázom mi a helyzet,ha nem hat,egyszerűen felállok és otthagyom,vagy elfordulok.fél perc és csend van,a lényeg hogy ne érje el igy amit akar.ha kell számolj húszig,ha kell énekelj ilyenkor,és mondogasd őt igy is imádom,nálam bevált igy nagy rész jol viselem őt,bár nagy hisztijei sosem voltak,tehát nem az a földre ledobós fajta,néha toporzékolt,ez még aranyos is volt,jót nevettem,erre is abbahagyta.
2011. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóhoz hasonlóan kezeljük mi is, azaz: figyelemelterelés, próbálom szépen elmagyarázni a dolgokat, és rájönni, mit miért csinál. (Álmos? Azt szeretné, hogy több figyelmet szenteljek neki? stb) Vettem fel a telefonomra rövid videókat róla, amint rikácsol, meg hempereg... Ma reggel, amikor folyamatosan ment a "nem akar, nem akar" mikor a cipőjét szerettem volna ráadni, elindítottam az egyiket, és amíg ezen kuncogott, engedte, hogy feladjam rá a cipőt.
2011. aug. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!