Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő alatt lehet megtaní...

Mennyi idő alatt lehet megtanítani egy kisgyereket hogy szépen felöltözzön?

Figyelt kérdés
2,5 éves,de még nem öltözik,az oviban pedig kell neki,ha buzdítom,nem nagyon akaródzik,tanácsok,ötletek,esetleg játékosan ki hogy csinálta?
2011. aug. 4. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 4 éves, de még mindig segíteni kell neki. 2,5 évesen még kicsi hozzá szerintem.
2011. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tiltsd neki:D

Nálunk így tanulta meg.

Itthoni rémes ruhát adtam rá, Ő a vagány újat akarta, 3pillanat alatt megszabadult a ruhájától, én vissza ő le...

Végül felöltözött a vágyott ruhába.

Azóta ha kedve van egyedül megoldja az öltözést(zoknit még nem)

2011. aug. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
valahogy én is korainak tartom,de az a baj,hogy én olyan mindent megcsinálós vagyok,imádom öltöztetni és addig játszunk,bolondozunk és én ezt szoktam meg,igy teljesen kimaradt hogy buzdítsam az egyedül öltözésre,a vetkőzés már ugy ahogy megy.aztán azt mondák nekem egy 3 éves ovinak ezt már tudni kell.hűha,na akkor összekapom magam.
2011. aug. 4. 16:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát én is maximálisan kiszolgálom a fiaimat,3 évesen amikor ovis lett a nagyobbik még nem tudott egyedül felöltözni.Eleinte a nagyobb gyerekek segítettek neki(vegyes csoportba jár) majd nagyon hamar megtanulta önállóan is felvenni a ruháját, cipőjét.

Meglátod, az oviban gyorsan fog önállósodni:)

2011. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 évesen önállóan szépen öltözött.De volt az oviba aki nem neki segített az óvónéni vagy a dadus.Ne aggódj az oviba hamar megtanulja.Ne erőltesd mert attól csak rosszabb lesz.
2011. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy 3 éves ovisnak nem kell szépen öltöznie még:)

A lényeg, hogy ha wc-re kell mennnie, akkor le tudja húzni a nadrágját, bugyiját, majd ha végzett, akkor fel tudja húzni azokat.

A póló, pulóver, mellény és kabát felvétele egy kicsit összetettebb, nehezebb, azzal ráér. Nálunk az oviban segít az óvónéni, dajka, ha kell, bár teljes ruhatár cserére nem szokott olyan sűrűn szükség lenni.

2011. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!