Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereknek való már a...

3 éves gyereknek való már a rendes Lego, vagy még csak a Duplo?

Figyelt kérdés

Maxi bolck/mega block méretű kockákkal már uncsi játszania, és van egy rakás Lego ami még az enyém (meg az unokahúgomé) volt, szerintetek jó lenne már neki? Bellville lovas, meg kalózos apróemberkés, meg rengeteg mütyüri kiegészítő + SOK-SOK építőelem stb...


Vagy vegyek méregdrágán duplo-t ?

Nagyon nem állunk jól, de ha azt mondjátok, hogy a normál lego még egyáltalán nem neki való, akkor elkezdek spórolni rá a szülinapjára meg karácsonyra. Csak úgy elővenni nem akarnám, mert mindjárt itt a szülinapja, és ha meg ez jó lenne, akkor nem költenék másra, de a meglepit se lőném le... na szóval biztos értitek :-)


2011. aug. 4. 22:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja, még annyit hozzáteszek, hogy playmobil-ból van neki egy csomó állat meg emberke/jármű stb, én a lego-t/duplo-t kifejezetten az építkezős jellegű játék miatt gondolnám.
2011. aug. 4. 22:08
 2/14 anonim ***** válasza:

4-5-6-7 éves kortól ajánlják.

De ha ügyesen épít vele.. Most 1 évre venni drága Duplót? Hmmm......

Szerintem ha úgy látod, boldogulna vele, és nem eszi meg az icike-picike darabokat, akkor Lego :)

2011. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
kb. 3,5 éves volt a fiam, amikor egy 200 darabos lego kockás vödröt kapott, olyan hagyományos, retrosat, egy zöld alappal, mindenféle kockával, néhány "pöttyel", ablakkal, virággal, fákkal, ajtóval, szóval szinte bármit építhetett belőle. Nekünk sem volt soha duplonk, a megablocksról váltottunk a legora. Szerintem csak te tudod eldönteni, hogy érett és megbízható-e a gyermeked a "nagy" legora, nem dugná-e kféle testnyílásaiba, nem kóstolná-e meg, stb.
2011. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik lányom 3 éves. Itthon Duplonk van vagy másfél éve és még mindig nagyon szereti. A szüleimnél viszont megvan az a Lego, amivel még a bátyám és én játszottunk 20-25 éve. Imád vele játszani, építkezni, sokkal jobban lehet variálni mint a Duplot.

Ha nem lenne egy 6 hónapos kishúga, aki még 1 évig mindent a szájába fog venni, biztosan vennék itthonra is sima Legot.

2011. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Barátaink 4 gyerekesek.

CSAK Duplojuk volt, de akkora mennyiség, hogy az elképesztő.

Még 14 évesen is játszottak vele.

Minden szülinapra-karácsonyra kaptak egy-egy dobozt.

2011. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

22:25 vagyok


Annyi előnye van még a Duplonak, hogy nálunk pl. a pici lányom már fél évesen "játszott" vele, és nem kellett félnem, hogy lenyeli, így a nagy lányommal együtt tudtak játszani.

Ha születik kis testvér, akkor nehéz egy időszak, amikor a nagy összes "apró" játékát el kell rakni, és csak felügyelet mellett játszhat vele. Nálunk ezt nehéz korlátozásnak vette a nagy, a Duplo szerencsére maradhatott.

2011. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Van egy 1.5 éves fiam is, ő mondjuk még mindent a szájába szed sajna. :-/

hm, asszem rosszul írtam, szóval nem kisebb bütykös mega bloks-unk van, mert az ha jól látom most a neten, akkor kb duplo-méretű (vagy tán kompatibilis is), hanem a nagyméretű bütykös építőnk van, a maxi blocks.

2011. aug. 4. 22:32
 8/14 A kérdező kommentje:
És ha átválogatnám és egy időre kiszelektálnám belőle a kisebb darabokat? pl meghagynám a 2x2-esnél nagyobbakat, meg amik hosszúak? Emberkézni meg úgyis tudna a playmobillal... vagy ez hülyeség?
2011. aug. 4. 22:35
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is feltettem annak idején egy hasonló kérdést itt, nekem is az ára volt az elrettentő, akkor nem bírtak meggyőzni. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

Vettünk egy rakat normál legót, és tényleg nagyon szerette, ügyesen épített vele. Aztán pár hónapja rám kacsintott a szerencse, és nyertem egy internetes játékon két duplocsomagot, s azóta csak azzal játszik, azt kér.

Ha újrakezdhetném, csakis Duplot vennék már.

Hozzáteszem, hogy nekünk is van maxiblocksunk is, meg egy rakat little people farmos, játszóteres, vonatos stb, de a Duplo a tuti.

Néhány adagot használtan vettünk (teszvesz, vatera), illetve online legowebboltokban, ott a boltinál olcsóbb, s néha postaköltségmentes nap van.

2011. aug. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, a kicsi boldogan játszik a Fisher P Little People-al készlettel, meg a nagybütykös maxiblocks-al. De a nagyot már nem érdekli...

És a Dulo-t meddig használtátok?


Olyan kár, hogy ennyire iszonyú drága :-(

Tegnap este végigböngésztem a vaterát-teszveszt, és még ott is borzasztó ára van ( a mi pénztárcánknak legalábbis, mert ahhoz hogy normálisan játszhasson, nem elég 30-40 db elem...)

2011. aug. 5. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!