Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ez az elvárás egy...

Tényleg ez az elvárás egy ovodában?

Figyelt kérdés
nem vihet be cumit,egy 3 éves ne cumizzon,ezt a szülőin nyomatékosan kérték,nem vihet alvoronygyot,vayg pelsut,csakis plüsst,és azt is egyett.egyedül tudjon öltözni,vetközni,enni inni,pisilni menni,kezetmostni,fogatmosni.rendesen tudjon beszélni stb.ez hanguzott el egy állami szülöin.A ti ovitok is ilyen?
2011. aug. 5. 06:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Fiam is szeptemberbe lesz ovis.

Nekünk bármit be lehet vinni,nincs kikötés,h mit ne.

Nem elvárás az egydül öltözködés,nem is tud.Azt mondták a kicsiknek segítenek,meg a nagyobb gyerekek is a kicsiknek.(vegyes csoport)Még nem beszél rendesen...de ez se gond.

2011. aug. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Cumi-hát 3 évesen nagyon nem kellene már... Alváshoz kiscsoportban bármit lehetett vinni. Öltözés, vetkőzés -nagyrészt egyedül, gombbal segítettek. Evés, ivás, pisilés, kéz és fogmosás-evidens, nem is értem mi ezzel a gond... Beszélni-hát az is jogos, a nem beszélő gyerekeknek külön fejlesztő csoportok vannak.
2011. aug. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk alváshoz lehet bevinni cumit v alvórongyot, de akkor azt ott is kell hagyni, és tényleg csak alváshoz. Amikor veszik le a pizsamát, a pizsamazsákba be kell rakni a cumit v bármit és az ott marad.

Az öltözködésre azt kérték, hogy ne legyen gombos ruha, hanem inkább csak gumis, hogy a gyerek könnyen tudja fel és levenni a nacit. Rövid ujjú pólót kértek, hogy kézmosáskor ne kell állandóan feltűrni és úgyis meleg van a csoportban.

Egyébként ne aggódj, hogy ilyeneket mondtak, ettől még segíteni fognak a te gyerekednek :) :) Ezt csak azért mondták, hogy próbáld megtanítani ezeket addig is a gyerekednek, hogy ne nekik kelljen ezzel vesződni. De attól még meg fogják csinálni.

2011. aug. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez nem nagy elvárás. 3 évesen már ne cumizzon azért. Mondjuk azt nem értem, hogy nem mindegy-e, hogy plüss vagy alvórongy, mert az kb ugyanaz.


Önálló öltözést itt is elvárják, persze segítenek, ha kell, de kérik, hogy lehetőség szerint minél egyszerűbb ruha legyen, amit fel tud venni egyedül a gyerek.


Egyedül enni, inni, pisilni menni alap egy 3 évesnek. Hát még a beszéd... Ha nem tudja megértetni magát, akkor nem nagyon tudnak vele mit kezdeni az óvónők. Persze mehet fejlesztő oviba, ott vannak szakemberek, akik tudják segíteni.


Az oviban kis mosdó van, ott a kézmosás meg fogmosás is megy simán önállóan szerintem.


Szóval szerintem nem nagy elvárások. Ezeket már 2-2,5 évesen is teljesítette a gyerekem.

2011. aug. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket nekünk is elmondták,szerencsére nem cumizott sose. De alvós rongyot megengedtek, mindenből szigorúan csak egy dolgot (van olyan gyerek aki 2-3 féle dologgal szeretne aludni ezeket nem lehet nyilván minden nap keresgélni meg ha minden gyerekkel így lenne az legalább 40-45 féle dolog...)

Az hogy egyedül tudjon pisilni menni, meg enni inni az szerintem se olyan durva, a fogmosás szintén olyan hogy hát ebben a korban inkább csak imitálják a fogmosást, de nem is a tökéletesség, hanem a szokás megtanítása a lényeg. Én az egyedül öltözést tartom kicsit meredeknek, de lehet tényleg csak ezt értették alatta amit előttem is írtak hogy gumis legyen a nadrág, rövid a póló és egyszerűen levethető felsőruházat (nálunk cipzáros kardit kértek pl.) Hozzátenném a fiam alig beszélt mikor oviba került (kicsit előbb kezdhette mint pont 3), mégse utasítottak el. 2-3 hó alatt utolérte a társait természetesen (mivel amúgy semmi baja nincsen).


Ezeket a dolgokat szerintem is inkább durvábban mondják el mint ahogy valójában lesz, pont ezért hogy nyár folyamán talán kicsit jobban rászoktatja anyuka az önállóságra a gyereket (ha tudja hogy ez elvárás).

2011. aug. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát nem hinném, hogy szó szerint így kell ezt érteni és ha nem szó szerint veszem, akkor valóban elvárás lehet ez.

Hiszen egy óvódai csoportban van 25 gyerek, akiket ki kellene vinni az udvarra játszani. És számold ki, ha minden gyereket úgy kell megpisiltetni, kezét megmosni, aztán átöltöztetni meg visszaöltöztetni, 33 embernek jobb esetben, nem indulhatnának sehova.

tehát önállóság elvárható tőlük.

A cumiról azt mondták nálunk, arról, le kell szoktatni a gyereket, oké, hogy az óvónő több időt tölt a gyerekkel, mint az anyja, tulajdonképpen második anyukává válik, de a rossz szokásokról nem ő szoktatja le a gyereket. Ez anyuka feladata.

Az meg hogy mit vihet be, nálunk megengedték a játékokat, de nem lett jó vége a dolognak, csak marták egymást a gyerekek, illetve összetörtek, károsodtak a játékok. Megmondták, őket nem zavarja, behozhatnak a gyerekek bármit, de sem az óvónő sem a dadusok nem fogják megkeresni, ha bekeveredik a többi játék közé, illetve nem szeretnék meghallani, ha anyuka panaszkodik, ráléptek a több ezres barbira és eltört.

Ja és volt gyerek, aki zenélő ketyerével ment aludni, azt mondta az óvónő, nem volt kellemes, amikor félálomban voltak a gyerekek és elkezdett az egyik gyerek ágyában zenélni valami. Úgyhogy én ezzel is egyetértek, mert a szülők hülyék, a semmit talán felfogják. Mert a normális, ésszerű dolgokat, nem.

A beszéd is fontos, hiszen hogyan mondaná el a gyerek, ha problémája van, azért gondold el, sok időt van az oviban, ha nem értik az óvónők a beszédét és egy pohár vizet sem tud kérni.

2011. aug. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia! Anyuéknál lehet heti 1szer bevinni játékot. Mondjuk ő nem kis csoportban volt. Igy a cumit nem tudom. Én nem tudtam beszélni amikor oviba kerültem. Elvileg a 2éves státsuon megkérdik h tud egyedül öltözni vetközni.. Ezt nem tudom mert még csak 15hós a lányunk..
2011. aug. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
kisfiam cumizik de csak alváshoz,a plüsst azért jobb mert egy rongyot nem biztos hogy megtudnak találni mint egy nagyobb plüst.fiam nem pisil egyedül,de kezet mosni enni inni egyedül csinálja.Öltözni viszont nem akar.2,5 éves.nekem még van erre fél évem,de sokan lestek nagyokat akik szeptemberbe kezdik az ovit.olvastam a kis könyvbe is hogy a 3 éves kérdések közt csak úgy szerepel,hogy próbál e egyedül öltözni,és máshol is ezt olvastam,hogy nem elvárás hogy egy 3 éves,fele le tudjon teljesen egyedül öltözni.Ettől függetlenül vannak ügyes babák és okos anyukák.én tanítgatom a fiam,de ő nem akar öltözni,hát még próbálkozunk.
2011. aug. 5. 10:50
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne tanítsd, mert megutálja.Csak annyit és azt amit ő akar.

Ha úgy látod, egyébként rendben mennek a dolgok, ne trenírozd külön az ovira.

Ott többen mennek pisilni, kicsi, alacsony vécé van, be fog állni a sorba és fog egyedül pisilni.

Az, hogy otthon cumizik, nem szempont. Az én fiam itthon egyáltalán nem alszik, este is úgy, hogy mellé fekszem, beszélgetünk, húzkodja a hajamat-majdnem azt mondanám altatom, és az oviban első perctől aludt, valami ott lévő babával, minden gond nélkül.


Ha úgy látod, jól fejlődik a fiad és te elégedett vagy vele, akkor ne csinálj ügyet ebből. Az ovi teljesen más, más környezet, más szempontok, más emberek.

És biztos te is tapasztaltad, egyik nap még semmit nem csinált a gyerek, másnap meg hirtelen úgy, mintha évek óta azt csinálná. Egészséges környezetben élő gyereket nem kell külön tanítani és trenírozni.

Egyébként a mi ovinkban láttam dajka nénit, jó, persze mondta közben csináld már, öltözz már, de segített öltözni még a 6-7 éveseknek is, akik most ballagtak.

2011. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó,aranyos vagy.
2011. aug. 5. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!